Митрополит Київський і всієї України УПЦ (МП) Володимир запропонував Московському Патріарху Кирилу очолити міжнародний організаційний комітет з відзначення 1025-річчя прийняття Руссю християнства, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рravoslavnews та журнали Священного Синоду РПЦ від 12 березня 2013 року.

«Митрополит Київський і всієї України Володимир направив Святійшому Патріархові Московському і всієї Русі Кирилу звернення, в якому пропонує Його Святості очолити міжнародний організаційний комітет з відзначення даного ювілею за участю Предстоятеля Української Православної Церкви і Патріаршого екзарха всієї Білорусі. У зверненні також відзначено важливість всебічної підтримки святкування ювілею з боку державних властей і громадськості Росії, України і Білорусії. Звернення підтримане Преосвященним митрополитом Мінським і Слуцьким Філаретом, Патріаршим екзархом всія Білорусі», - говориться в тексті Журналу №11 Синоду РПЦ.

У своєму рішення Священний Синод опирається на постанови Архієрейського Собору РПЦ, який відбувся 2-5 лютого 2013 року у Москві, а саме:

«Освячений Собор вважає за необхідне продовження діалогу та взаємодії з державною владою Росії, України, Білорусії та інших країн канонічного простору Московського Патріархату для додання належної значимості святкуванню Дня Хрещення Русі, особливо у зв'язку з 1025-річчям прийняття Руссю християнства. Свято має бути наповнений масштабними подіями, що свідчать про духовне єднання братніх народів »(пункт 54 Постанов Архієрейського Собору).

Священний Синод РПЦ ухвалив:

1. Заснувати Церковно-громадський організаційний комітет з підготовки і проведення святкування 1025-річчя Хрещення Русі під головуванням Патріарха Московського і всієї Русі Кирила за участю митрополита Київського і всієї України Володимира, митрополита Мінського і Слуцького Філарета, Патріаршого екзарха всієї Білорусі, ієрархів і представників громадськості Росії, України і Білорусії.

2. Просити Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, по вивченні пропозицій, що надійшли, сформувати склад Організаційного комітету.

3. Направити Президентам Росії, України і Білорусії пропозиції про взаємодію державної влади трьох країн з Церковно-громадським організаційним комітетом з підготовки та проведення святкування 1025-річчя Хрещення Русі.

Цікаво, що Русь, 1025-річчя хрещення якої святкуватиметься влітку цього року, у журналах Синоду РПЦ жодного разу не названа Київською. Водночас в Україні це свято отримало державну назву "Хрещення Київської Русі-України".

Теги: