У Ватикані відбулася зустріч Вселенського Патріарха Варфоломія та Римського Папи Франциска. Вона мала місце наступного дня після інтронізації понтифіка, де вперше після розколу 1054 року був присутній Константинопольський Патріарх. З Франциском також зустрілися інші релігійні лідери, зокрема митрополит Іларіон, який очолював делегацію РПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рomisna і Newsru.

На зустрічі Папи і Патріарха, що пройшла в теплій і дружній атмосфері, обговорювався широкий спектр питань, що представляють двосторонній інтерес. Патріарх Варфоломій звернувся до Папи Римського Франциска із запрошенням відвідати Константинополь, а також запропонував зустрітися в січні 2014 року в Єрусалимі на святі в честь п'ятдесятиріччя історичної зустрічі тут своїх попередників: Патріарха Афінагора та Папи Павла VI. Саме вона поклала початок «діалогу любові», а потім, у 1980 році, та офіційного богословського діалогу між Римсько-Католицькою Церквою і Православною Церквою.

Обидві ці пропозиції були з радістю прийняті Папою Франциском. У ході зустрічі було прийнято рішення про вироблення спільних ініціатив у галузі захисту довкілля - теми, яка є одним з пріоритетів у діяльності Патріарха Варфоломія, а також згадувалася в промові Папи Римського під час інтронізації. 

На завершення Вселенський Патріарх і Римський Папа обговорили питання проведення у 2015 році в президентському палаці Італійської Республіки виставки, присвяченої Святій Горі Афон. Виставку відкриє Патріарх Варфоломій, який є правлячим єпископом Афону, а Папа Римський Франциск буде серед її почесних гостей.

Глава делегації Російської Церкви митрополит Волоколамский Іларіон (Алфеєв) також зустрівся з Папою Франциском. "Це була особиста аудієнція, пройшла тепло і цікаво. Бесіда була дуже змістовною, мені вдалося обговорити з ним цілу низку важливих запитань, які стосуються взаємин РПЦ і Римсько-Католицькій Церкві, у тому числі і хворобливі питання. Я висловив надію, що ті позитивні зрушення, які сталися в наших взаєминах при Бенедикті XVI, продовжаться і при новому понтифікаті", - сказав владика Іларіон.  

Папа Франциск приїде у Константинополь, а стосунки з Москвою мають «дозріти»Що стосується питання про особисту зустріч глав РПЦ і РКЦ, то вона може відбутися "у досить осяжному майбутньому" при досягненні певних умов і взаєморозуміння щодо складних питаннях.  "Для нас найголовніше, щоб дозріли необхідні умови для цієї зустрічі. А полягають вони в тому, що ми повинні порозумітися з тих важких питаннях, через які наші стосунки значно ускладнилися, я б сказав, за останню чверть століття. Якщо ми разом шукатимемо дороги до вирішення цих питань, то і зустріч така може відбутися в досить осяжному майбутньому", - передбачив глава ОВЦС.  

Владика Іларіон також додав, що Франциску сподобався дарунок Патріарха Кирила - ікона Божої Матері "Прізрі на смирення".  "Коли я вручав цю ікону, я відзначив, що його перші кроки на посаді Римського понтифіка були відмічені печаткою смирення, на що звернуло увагу дуже багато людей. А Папа мені на це відповів: "У мене немає смирення, і я прошу вас молитися про те, щоб Господь мені його дарував", - з посмішкою пригадав Іларіон.

Теги: