23-24 квітня у Києві відбувається релігійний "Давос" - міжконфесійний форум "Релігія і її значення в політиці для сучасної держави і влади", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ihrpex.org і сайт УПЦ.

В рамках щорічного Київського міжконфесійного форуму в столицю України з'їдуться представники найбільших конфесій християнства, іудаїзму, ісламу і буддизму, а також вчені та політики з більш ніж 20 країн світу. Серед них Патріарх Святого Града Єрусалима і всея Палестини блаженніший Теофіл III, митрополит Бориспільський Антоній (Паканич), УПЦ (МП), президент Міжнародної ради християн і євреїв (Ізраїль) др. Дебора Вайсман, президент Міжнародного ісламського форуму для діалогу (Саудівська Аравія) проф. Хамід Ахмед Аль-Рифа, голова Всесвітньої ради сикхів (США) др. Сатпал Сінгх, міністр у справах релігії і національних меншин Угорщини пан Дьорка Хольвені, член Національної Асамблеї Тунісу, віце-президент комітету з прав людини та зовнішніх відносин (Туніс) Фатма Гарбі, голова Ради улемів Російської асоціації ісламського згоди (Росія) муфтій Фарід Салман, голова Державного комітету по роботі з релігійними об'єднаннями (Азербайджан) пан Ільшад Искендеров, радник Президента України Юрій Богуцький та інші.

Організаторами Форуму виступають Інститут з прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії, а також Український єврейський комітет, очолюваний Народним депутатом України Олександром Фельдманом.

Юрій Богуцький зачитав учасникам форуму привітання Президента України Віктора Януковича. "Пропагуючи толерантність, ви створюєте основу для налагодження рівноправного діалогу, незалежно від віросповідання, етнічної приналежності, сприяєте очищенню світу від зла, насильства і нетерпимості. Упевнений, що ваше подвижництво знайде відгук у серцях людей і допоможе формуванню нової світоглядної гуманітарної моделі суспільства", - йдеться у вітанні.

Митрополит Бориспільський Антоній оголосив вітальне слово Предстоятеля УПЦ до учасників зібрання: "Накопичений історичний досвід приводить нас до усвідомлення того, що головною точкою, де перетинаються сфери компетенції релігійних та державних структур є людина, суспільство. Потрібно розуміти, що маючи різні завдання, які виходять з природи релігії та з природи держави, ми діємо на благо суспільства".

В столичному аеропорту Предстоятеля Єрусалимської Церкви зустрічали керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан та секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Передбачається зустріч Предстоятелів УПЦ і Єрусалимської Церкви. Проте митрополит Володимир уже зазначив, що приїзд до Києва Патріарха Святого Граду Єрусалима напередодні Страсного тижня та Христового Воскресіння – це справжня радість і благословення.

Вже третій рік поспіль Київський міжконфесійний форум - це знакова подія для активних прихильників міжконфесійного діалогу. Форум являє собою майданчик для обговорення міжрелігійних проблем і пошуку ефективних рішень щодо позбавлення від стереотипів, що підживлюють релігійну та міжнаціональну нетерпимість.

В урочистій обстановці Київського міжконфесійного форуму вперше вручатиметься заснована Форумом нагорода «За толерантність і зусилля з підтримання злагоди в суспільстві».

Київський Міжконфесійний форум 2013 проходить у готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv.

Теги: