В УГКЦ підтримали думку митрополита УПЦ про відсутність непорозумінь між православними та греко-католикамиДумка керуючого справами УПЦ (МП) митрополита Антонія (Паканича) про те, що в Галичині немає непорозумінь між православними та греко-католиками, яку владика висловив на VІІ Фестивалі ЗМІ православних 27 травня, в УГКЦ сприймається як правдива, реальна оцінка сьогоднішньої ситуації у взаємовідносинах між двома помісними Церквами

Так для Департаменту інформації УГКЦ прокоментував слова керуючого справами УПЦ о. д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ у справах єдності християн. Він вважає, що напруження, хибні переконання відходять у минуле, УГКЦ є відкритою до співпраці. Загалом греко-католикам приємно, що ієрархія УПЦ відповідає взаємністю.

При цьому о. Ігор зазначив, що ще залишається чимало невирішених питань, особливо історичних. «Однак хочеться вірити, що обраний шлях діалогу та взаєморозуміння дозволить нашим Церквам подолати всі перешкоди», − сказав голова Комісії УГКЦ у справах єдності християн.

Нагадаємо, що протягом багатьох років представники Московської Патріархії, зокрема Патріарх Кирил та митрополит Волоколамський Іларіон, називають проблемні стосунки між православними та греко-католиками у Галичині чи не найголовнішою перешкодою у діалозі з Католицькою Церквою.

Теги: