У Києві проходить Синод єпископів УГКЦ. Глава УПЦ КП привітав греко-католиків11 серпня розпочав роботу Синод єпископів УГКЦ, який є найвищим законодавчим, судовим і керівним органом Церкви. Синод відбуватиметься у Києві з 11 по 18 серпня. Головна тема Синоду – «Українська Греко-Католицька Церква і нова євангелізація», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Цією Божественною Літургією ми, єпископи Української Греко-Католицької Церкви, розпочинаємо наш Синод», – сказав 11 серпня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Блаженніший Святослав наголосив, що початок цього Синоду розпочинається «в історичну хвилину, яка вже ніколи не повториться». «Ми молимося в Патріаршому соборі, який, наче наречена, готується до шлюбу – чекає свого освячення. Подивіться, який він світлий і білий...» – звертався Предстоятель Церкви до єпископів та мирян.

Говорячи про тему Синоду, глава УГКЦ зазначив, що центральним питанням буде, як сьогодні «зробити зрячою сучасну людину, як нам ділитися вірою, як нам, віруючим ХХІ століття, провідувати Слово Боже в сучасній культурі».

Святослав попросив вірних греко-католиків молитися за Синод. «Молімося, щоб Дух Святий, незважаючи на наші гріхи та немочі, діяв на цьому зібранні єпископів, щоб ми могли прийняти добрі синодальні рішення, щоб ця зустріч єпископів була часом особливої присутності між нами воскреслого Христа, - того Христа, мозаїку якого бачимо на фасаді Патріаршого собору. Нехай Пречиста Діва Марія буде нашою учителькою та провідницею в проповіді Божого Слово сучасній людині», – сказав проповідник.

Наприкінці богослужіння, згідно з церковним правом, владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду, зачитав Декрет про скликання чергового Синоду Єпископів УГКЦ.

Апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон зазначив, що він, як представник Папи, «має за честь» стояти поруч з вірними греко-католиками перед троном Божої величі, щоб благати про дар Святого Духа для обговорення справ Синоду. Він також «запевнив у благословенні Святішого Отця» усіх греко-католиків, праці Синоду, святкування ювілею 1025-річчя Хрещення Русі-України та посвячення Патріаршого собору.

На завершення літургії блаженніший Святослав представив вірним кожного з єпископів, хто вже прибув на Синоду.

11 серпня члени Синоду єпископів УГКЦ на чолі з Предстоятелем УГКЦ блаженнішим Святославом (Шевчуком) у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового помолилися до Святого Духа.

Після молебню єпископи склали присягу про нерозголошення питань, які обговорюються під час роботи Синоду. «Часом через необережні висловлювання може постраждати якесь добре діло чи особа. Тому цією присягою ми наче випереджаємо такі речі», – зазначив владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду.

Присягу про нерозголошення таємниці склали також священики та монахині, які матимуть доступ до синодальних обговорень.

Усі інші загальноцерковні питання, за словами Секретаря Синоду, будуть надбанням вірних. «Бо Синод не є якимось закритим зібранням. А це є зібрання людей, яким доручено провід у Церкві і які хочуть якнайкраще послужити Церкві та людям. Ми щодня повідомлятимемо про ті теми, які обговорюватимуть владики», – запевнив єпископ Богдан.

На запрошення Верховного архієпископа УГКЦ Святослава Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет надіслав свого представника для оголошення вітання. Лист глави Київського Патріархату був зачитаний архієпископом Чернігівським Євстратієм, секретарем Священного Синоду. В ньому містяться вітання з нагоди початку роботи Синоду, з нагоди свята 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України, а з огляду на тему Синоду зазначається: "В сучасному світі багато християн, але значно менше тих, хто живе, як християнин... бо зараз саме серед іменованих християнами найбільше розповсюджуються різноманітні пороки, руйнуються основи моралі, відкидаються не лише євангельські, але й богонатхнені загальнолюдські духовні цінності. Тому завдання всіх християн, а особливо духовних пастирів – протистояти такому злу. Це є та праця, де ми, християни різних сповідань, вже сьогодні можемо плідно працювати разом".

У перерві після засідання Синоду УГКЦ архієпископ Євстратій (Зоря) мав можливість поспілкуватися з ієрархами УГКЦ, а також з Апостольським нунцієм (послом Ватикану) в Україні архієпископом Томасом Галліксоном та ординарієм Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви архієпископом Петром Мальчуком.

Теги: