Експерт: православні значно менше підтримують свою Церкву, ніж греко-католики своюДоктор філософських наук, провідний український релігієзнавець Віктор Єленський в інтерв’ю для Gazeta.ua оприлюднив свої підрахунки щодо матеріальної та фінансової підтримки вірянами своєї конфесії. За його даними, загалом православні християни в рази менше підтримують свою Церкву, ніж греко-католики свою, повідомляє "Релігія в Україні".

"Греко-католики мають традицію утримання власної церкви ще віддавна, - зазначив Віктор Єленський. - В Україні 9 відсотків людей регулярно підтримують церкву матеріально. Якщо брати православних 13-14 відсотків, тоді як греко-католиків 28 відсотків. Це при тому, що греко-католиків в Україні відчутно менше. А ніколи не підтримують церкву матеріально 13-20 відсотків православних (залежно від юрисдикції) і лише 5 відсотків греко-католиків. Тому є й ця очевидна різниця, як підтримують церкву вірні різних конфесій. Якщо взяти Донецьку область, то абсолютна більшість православних церков побудовано меценатами. Більш чи менш відомими".

На думку релігієзнавця, своєрідність УГКЦ в тому, що вона зростає здебільшого зусиллями своїх вірних. "І Патріарший собор — це ще один чудовий доказ цій практиці. Його зводили досить довго саме через те, що фінансували будівництво прості вірні УГКЦ", - сказав В.Єленський.

Також він навів інше цікаве порівняння: "Кожної пересічної неділі до православних храмів України приходить близько 2 мільйонів вірних. А до греко-католицьких — 1 мільйон. Це при тому, знов-таки, що греко-католиків у рази менше, лише 8 відсотків населення країни".

Теги: