Посланці українських Церков вважають найбільшу європейську партію партнером в євроінтеграції та підтримці релігійних цінностейЗаступник генерального секретаря Європейської народної партії (ЄНП) Крістіан Кремер (Christian Kremer) 1 жовтня під час зустрічі у Брюсселі з главами та представниками українських Церков і релігійних організацій заявив, що можливе підписання Угоди про асоціацію з ЄС є історичною подією, на порозі якої стоїть Україна. Необхідно докласти спільних зусиль, щоб Угода про асоціацію була підписана, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Політик привітав українську делегацію від імені Президента ЄНП пана Вільфреда Мартенса. “На жаль, через медичну необхідність він не зміг бути присутнім тут, але передає свої найкращі побажання і з приємністю згадує зустріч з багатьма з вас у Києві два роки тому”, – відзначив Кремер.

Як відомо, у вересні 2011 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій разом з Президентом ЄНП провела у Києві міжконфесійний круглий стіл. ЄНП - найбільше загальноєвропейське партійне об'єднання Європи. Партія сповідує християнсько-демократичну ідеологію.

“Для всіх громадян України угода про асоціацію – це не просто угода. Ми розуміємо важливість цієї справи. Разом з тим для цієї угоди потрібне виконання певних критеріїв – це не критерії лише ЄНП, це критерії, визначені основними європейськими інституціями. У кілька тижнів, що залишилися до саміту у Вільнюсі, ми повинні зробити все можливе, задіюючи всі канали, щоби здійснити наше спільне бажання – підписати Угоду про асоційоване членство України в ЄС”, – заявив Крістіан Кремер.

Говорячи про європерспективи України, Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) закликав депутатів ЄНП бути представниками української справи у Європі, розуміючи разом із цим, що "не все добре в Україні, бо ми є пострадянське, зранене суспільство”.

“Ми покладаємо велику надію на те, що на саміті у Вільнюсі буде зафіксоване те, в чому не може бути сумнівів – Україна є невід'ємною частиною європейської цивілізації”, – підкреслив Верховний Архієпископ УГКЦ.

Продовжуючи цю дискусію, Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет (Денисенко) додав: “Україна йде демократичним шляхом. Наприклад, зараз ми користуємося такою свободою, якої не було для Церкви з княжих часів. Але є і багато проблем. 70 років ми були під радянським режимом, і відчуваємо наслідки цього. З допомогою Європи ми швидше подолаємо ці наслідки, ніж без неї”.

Зі свого боку протоієрей УПЦ (в єдності з Московським Патріархатом) Ростислав Снігірьов відзначив: “Ми побачили, що ми не є поодинокими у нашому бажанні зберігати у об'єднаній Європі християнські цінності. Можемо сказати, що ЄНП є тією партнерською силою, яка сприятиме нам в цьому”.

Також під час свого візиту до Брюсселю релігійні діячі України провели зустрічі в Європейському Парламенті, Європейській Раді та Посольстві України в Королівстві Бельгія, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Посланці українських Церков вважають найбільшу європейську партію партнером в євроінтеграції та підтримці релігійних цінностейПісля ранкової зустрічі з президентом Європейської Ради делегація представників українських церков і релігійних організацій провела зустріч з євродепутатом від Німеччини Ребеккою Гармс (Rebecca Harms), членом Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС, заступником Комітету з питань охорони навколишнього середовища та співголовою фракції Зелених (Європейський вільний альянс) в Європейському парламенті.

Мова йшла про питання релігійної свободи, моральних цінностей та демократії в Україні, особливості її євроінтеграційного шляху.

 
Пані Гармс продемонструвала глибоку обізнаність щодо поточної ситуації в Україні, оскільки не раз відвідувала Київ та Харків протягом останніх років для проведення моніторингу. Зустріч із очільниками релігійної спільноти України дозволила почути думку представників громадянського суспільства та провести дискусію з ними в контексті запланованого підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
Пізніше, згідно програми візиту, була запланована зустріч з послом України в Королівстві Бельгія Ігорем Долговим.

“Дуже приємно вітати вас в Посольстві України в Бельгії. Ваша місія є важливою і унікальною – донести думки і бажання ваших вірних до Європи. Йдеться, мабуть, не про приєднання чи повернення до Європи, а швидше про формалізацію статусу нашої держави, як європейської країни. Україні є чим пишатися і що представити у Європі, як є і те, що нам корисно буде перейняти від неї”, – відзначив український дипломат.

Теги: