Екс-глава УГКЦ Любомир Гузар: «Західна Європа не є раєм на землі, але не є і пеклом»Колишній глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар, який продовжує залишатися впливовим церковним і суспільним діячем України, висловив свій погляд на входження України в Євросоюз, висловивши передбачення і застереження, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на інтерв’ю ієрарха івано-франківському виданню "Галичина".

"Наш народ віками був під різними окупаціями. Богу дякувати, 23-й рік живемо в незалежній Україні. Але такий стан для нас є новим, адже ми не знаємо, як має бути — моє покоління вчиться бути незалежним. Бо, на жаль, українці не мають довгої вікової тяглості державної традиції. І тепер створилася така ситуація, коли переживаємо зближення до Європи, — сказав кардинал Любомир. — Україна — в Європі, а не так, як хтось собі думає, мовляв, Європа й Україна — різні речі. Є одна Європа, якої ми частина. Хоч маємо певну християнську тяглість, яка звернена до східних духовних та літургійних практик, а Західна Європа більше звернена до Риму, але суть її лишається тою ж самою — це християнська вікова традиція, яка проростає в різних формах".

Церковний діяч застеріг від ідеалізації або демонізації Європи. "Західна Європа попри те, що там є дуже багато позитивних складників та певних елементів, не є раєм на землі, але, з другого боку, Захід не є і пеклом, як би сильно дехто хотів бачити його і видавати бажане за дійсне, - сказав він. — Тепер, коли намагаємося наблизитися до Євросоюзу, а маємо з європейськими країнами багато спільного, ми критично, спокійно, без зайвих емоцій хочемо включитися в те, що в Західній Європі є доброго. В першу чергу, саме в християнську демократичну традицію західного напряму. Мусимо бути обережні, не брати всього, мовби то все було ідеальне. Ні в якому разі, бо там також є певні слабі й негативні елементи, які ми повинні оминати і їх берегтися. Але вікові духовні надбання європейської традиції християнства для нас є надзвичайно пожиточними. Для мене це одинокий раціональний крок, бо ця традиція є нам близькою і зрозумілою, лишень маємо брати під увагу конкретні обставини".

Фото society.lb.ua

Теги: