30 01 2014
Важливо, Україна
Вселенський Патріархат налагоджує діалог з УГКЦ
Єпископ Паризької єпархії УГКЦ Борис (Ґудзяк) висловив вдячність за турботу і духовну солідарність Патріарха Варфоломія з українським народом і Церквою в Україні...
29 січня в кафедрі святого Олександра Невського в Парижі, що належить до юрисдикції Архиєпископства Православних Російських Церков у Західній Європі екзархату Вселенського Патріархату, відбувся молебень Te Deum, який очолив Патріарх Царгородський Варфоломій, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на РІСУ.Він зараз перебуває з офіційним пастирським візитом в Парижі. Патріарх виступив на молебні з промовою (див.
французькою). Молебень відвідала делегація Української Греко-Католицької Церкви, яку очолив єпископ Паризької єпархії святого Володимира Борис (Ґудзяк).
На урочистості молилися за український народ і у своєму слові до Патріарха Варфоломія митрополит Йов (Геча) - духовний наставник для 120 парохій російської православної юрисдикції в західній Європі, які є під Царгородським Патріархатом – підкреслив історію канонічного зв’язку українського православ’я з Царгородом і неканонічне відділення Київської митрополії від Царгородського Патріархату і приєднання до Московського в 1685 році.

Владика Борис (Ґудзяк) висловив вдячність за турботу і духовну солідарність Патріарха Варфоломія з українським народом і Церквою в Україні. «В короткій розмові з Патріархом, пригадуючи зустріч, яка відбулася між ним і Главою УГКЦ Святославом (Шевчуком) в квітні минулого року, Варфоломій висловив слова заохоти для розвитку міжцерковного діалогу між Царгородським Патріархатом і нашою Церквою», - зазначив владика Борис. За налагодження діалогу відповідатимуть митрополит Емануїл Адамакіс, митрополит Франції, екзарх Європи Константинопольського Патріархату і сам владика Борис (Ґудзяк).
Візит Патріарха Варфоломія до Парижа, який відбувається з 28 по 30 січня, передбачає молитовні зустрічі, лекції, а також вручення йому почесного докторату Institut catholique de Paris.
Нещодавно Президент України Віктор Янукович
нагородив Патріарха Варфоломія орденом Свободи
«За видатну церковну діяльність, спрямовану на зростання авторитету православ'я у світі, та з нагоди святкування в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі».
Теги:
dutchak1 написал: