В УГКЦ утворено Кримський екзархат та проголошено про обрання нового єпископаУ четвер, 13 лютого, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Римський Франциск, взявши до уваги створення Кримського екзархату УГКЦ та призначення дотеперішнього екзарха Одесько-Кримського владики Василя (Івасюка) єпархом Коломийсько-Чернівецьким УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом єпископів екзарха Одеського, яким став о. Михайло Бубній, дотеперішній настоятель монастиря отців редемптористів в Івано-Франківську та парох парафії Матері Божої Неустанної Помочі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Кримський Верховноархиєпископський екзархат утворений шляхом виокремлення його з дотеперішнього Одесько-Кримського екзархату УГКЦ. Він охоплює територію Автономної Республіки Крим з осідком у Сімферополі.

Відповідно до церковного законодавства, адміністратором обох екзархатів (Одеського та Кримського) до часу інтронізації новойменованого екзарха Одеського буде владика Василь (Івасюк).

Єпископ Василь (Івасюк) народився 16 вересня 1970 року в с. Хлівчани Сокальського району Львівської області. У 1991 році вступив до Львівської провінції Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористи). Священичі свячення прийняв 19 серпня 1997 року в церкві Преображення Господнього у Львові. Богословську освіту і священичу формацію здобував у Вищій духовній семінарії отців редемптористів у Кракові (філософія) та Тухові (богослов’я) в Польщі. Закінчив семінарію в 1998 році, здобувши ступінь магістра богослов’я. Після закінчення семінарії виконував служіння префекта кандидатів до Львівської провінції ЧНІ, сотрудника при парафії Успіння Пресвятої Богородиці в м. Тернополі. 27 червня 2002 року декретом блаженнішого Любомира (Гузара) скерований на роботу до Постуляційного центру УГКЦ. У серпні 2001 року призначений ігуменом монастиря та настоятелем храму Святих апостолів Петра і Павла у м. Новояворівську (Львівщина). Від 9 травня 2005 року до вересня 2007 року був ігуменом монастиря Святого Альфонса та ректором Вищого духовного інституту імені блаженного священномученика Миколая Чарнецького у Львові. Водночас проводив численні парафіяльні реколекції та місії для різних груп вірних на Львівщині, Тернопільщині та США. Від 2007 року до 2010 року навчався в Папському східному інституті в Римі, здобувши ступінь ліценціата канонічного права. Від 2010 року понині виконує обов’язки ігумена монастиря Святого Йосифа та пароха церкви Матері Божої Неустанної Помочі в м. Івано-Франківську.

13 лютого 2014 року у Ватикані було повідомлено, що Папа Франциск поблагословив рішення Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення ієромонаха Михайла Бубнія, ЧНІ, екзархом Одеського екзархату.

Фото churchby.info, ugcc.org.ua

Теги: