УАПЦ відновила комісію щодо об’єднання українських ЦерковАрхієрейський собор Української Автокефальної Православної Церкви під головуванням митрополита Київського і всієї України Мефодія, Предстоятеля УАПЦ, 26 червня поновив комісію з діалогу щодо підготовки об’єднання українських православних Церков у єдину помісну Церкву, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УАПЦ.

Засідання Собору єпископів УАПЦ відбулося в поновленому домовому храмі на честь св. вмч. Димитрія Солунського, що в приміщенні Київської Патріахії м.Києва.


Архієрейським Собором були ухвалені офіційні звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія, до священства та вірних УАПЦ, до Предстоятеля УПЦ (МП). Собор постановив поновити ккомісію з діалогу щодо підготовки об’єднання українських православних Церков у єдину помісну Церкву.

Митрополит Мефодій, глава УАПЦ, заслухав стан справ єпархій від правлячих архієреїв та дав низку настанов. Собор призначив комісію з видавництва настільного богослужбового календаря та визначив відзначення 25-ї річниці III відродження УАПЦ в місті Львові.

У зв’язку з кончиною Предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Володимира глава УАПЦ митрополит Мефодій 6 червня поширив звернення, в якому висловив співчуття всім вірним УПЦ (МП).

"Тяжке випробування лягло на всю православну спільноту. Ваша втрата — наша втрата, —  говориться у зверненні. — Відійшов до Господа істиний слуга Божий, якого щиро любили и поважали всі православні, до авторитетної думки якого прислухались як церковні, так і світські діячі. Почилий Митрополит Володимир з честю виконав покладені на нього Господом обов’язки до Матері-церкви, любимої України та її благочестивого народу, й заслужено поспішив на призив Сина Божого в небесне помешкання".

Нагадаємо, що комісії УПЦ (МП), УПЦ КП і УАПЦ щодо діалогу Церков були створені ще у 1990-х роках, але не мали успіху. Останнього разу комісії відновлювалися у 2009-2010 роках, за ініціативою УПЦ (МП), але також безрезультатно. Цього року на заклик УПЦ КП Синод УПЦ (МП) знову відновив комісію, проте зустрічі представників Церков ще не відбулося.

Теги: