Синод УПЦ КП розглянув стан взаємовідносин з УПЦ (МП)13 грудня 2014 року в Синодальній залі Київської Патріархїі відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату під головуванням Патріарха Філарета, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Члени Синоду заслухали повідомлення Патріарха Філарета про стан взаємовідносин з Українською Православною Церквою (Московського Патріархату). Синод вважає, що через категоричне небажання нового керівництва УПЦ (МП) розпочати діалог з Київським Патріархатом про подолання церковного розділення та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви – такий офіційний діалог досі не розпочався. А також зазначив, що Київський Патріархат відкритий і готовий до діалогу та очікує відповідних кроків з боку УПЦ (МП).

"Синод відзначив як позитивну подію, підписання православними ієрархами Рівненської області Меморандуму про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву. Висловив жаль з приводу того, що під тиском керівництва УПЦ МП митрополити Варфоломій та Анатолій відкликали свої підписи під Меморандумом. Відзначив, що Київський Патріархат послідовно виступає проти застосування насильства чи захоплення храмів. Зміна парафіями УПЦ (МП) своєї юрисдикції відбувається у відповідності до законодавства України та статутів парафій, а тому звинувачення на адресу Київського Патріархату у нібито «захопленні храмів» є безпідставними", -- зазначено у висновках Синоду УПЦ КП.

З нагоди ювілеїв 1000-ліття упокоєння святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, хрестителя Руси-України, мученицької кончини святих страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба та 900-ліття перенесення їхніх святих мощей Священний Синод ухвалив провести у 2015 р. загальноцерковні урочисті заходи; 27-28 липня 2015 р. присвятити ювілею традиційне щорічне відзначення свята Хрещення Руси-України і Хресний хід до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру в м. Києві. Також звернутися до Президента і Уряду України з проханням провести у 2015 р. державні заходи, присвячені ювілеям видатних постатей вітчизняної історії.

Враховуючи надзвичайне духовне та історичне значення збудованого рівноапостольним князем Володимиром Десятинного храму в м. Києві Синод виступив з ініціативою "відродження історичної Десятинної церкви як Храму-пам’ятника всім борцям за свободу, єдність і незалежність Руси-України, в тому числі Героям Небесної Сотні та захисникам України і мирним жителям, загиблим цього року від нашестя чужинців на Донбасі".

Священний Синод ухвалив відзначення у 2015 р. ювілею 400-ліття заснування Києво-Могилянської академії – першого вищого православного богословського навчального закладу в Україні. Враховуючи, що Київська православна богословська академія Української Православної Церкви Київського Патріархату є спадкоємцем традицій богословської школи Києво-Могилянської академії та з нагоди ювілею, Священний Синод визначив присвоїти КПБА ім’я святителя Петра Могили, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси.

Заслухавши повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про стан справ у Запорізькій єпархії члени Синоду ухвалили у зв’язку з тривалою хворобою владики Григорія, архієпископа Запорізького і Мелітопольського, звільнити його від управління єпархією та почислити на спокій і призначити єпископом Запорізьким і Мелітопольським, керуючим Запорізькою єпархією, ігумена Фотія (Давиденка), насельника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва, клірика Київської єпархії – після його архієрейської хіротонії.

Члени Синоду заслухали пропозицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про призначення тимчасових членів Священного Синоду на 2015 рік та ухвалили призначити тимчасовими членами Священного Синоду на 2015 рік владик: Клімента, архієпископа Сімферопольського і Кримського; Якова, архієпископа Дрогобицького і Самбірського; Марка, єпископа Одеського і Балтського.

Журнали засідання Священного Синоду УПЦ КП 13 грудня 2014 р.

Теги: