Голова ВЗЦЗ УПЦ повідомив Раду Європи про порушення прав віруючих УПЦ9 лютого 2015 року голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви (Московського Патріархату) митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (Юрчук) звернувся до європейських міжнародних та правозахисних організацій з листами, у яких повідомив про факти порушень прав віруючих та релігійних громад УПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт ВЗЦЗ УПЦ.

Листи були надіслані генеральному секретареві Ради Європи Т. Ягланду, а також комісару Ради Європи з прав людини та голові Європейської комісії з протидії расизму та нетолерантності.

У зверненнях митрополит Митрофан повідомив про випадки силових захоплень, підпалів та нападів на храми Української Православної Церкви, а також про окремі дискримінаційні рішення місцевих органів державної влади щодо релігійних громад Української Православної Церкви.

До цих листів голова ВЗЦЗ УПЦ додав низку інформативних документів та копій публікацій у ЗМІ у перекладі англійською мовою, що підтверджують наведені факти. Митрополит Митрофан попросив адресатів взяти до уваги надану інформацію та відреагувати на ці факти.

Теги: