27 лютого у Тернополі поховали митрополита Мефодія, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, і обрали місцеблюстителем престолу УАПЦ митрополита Макарія, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Реально і Рomisna.

27 лютого на території храму Різдва Христового, що в центрі Тернополя, поховали митрополита Мефодія (Кудрякова), Предстоятеля УАПЦ.

У той же день згідно рішення надзвичайного Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви місцеблюстелем предстоятельської кафедри УАПЦ було обрано владику Макарія (Малетича), митрополита Львівського, керуючого Рівненською, Волинською та Таврійською єпархіями.

Митрополита Макарій народився 1 жовтня 1944 р. у бойківському селі Красне Турківського району Львівської області в селянській багатодітній родині. У 1951 році пішов у перший клас Краснянської восьмирічної школи, після закінчення якої змушений був працювати в радгоспі «Карпати», навчатися у вечірній школі та доглядати двох молодших братів, оскільки старші брати та сестри залишили свою домівку, бо самі створили власні сім'ї та роз'їхалися по світі. У 1964 році одружився з Андрійчик Катериною Михайлівною.

1975 року вступав до Одеської семінарії РПЦ, був зачислений, але повноважений у справах релігії не дав дозволу на його прописку в семінарії (зі слів ректора архимандрита Агафангела). Через деякий час із благословення митрополита Сергія був направлений у Донецьку область у м. Горлівку, де працював кочегаром, пономарем і псаломщиком, куди до нього приїхала сім'я.

18 січня 1975 року висвячено в сан диякона, на служіння в м. Константинівку Донецької області, а 10 серпня цього ж року був висвячений у сан священика в Святоуспенському соборі.

У 1982 р. закінчив Московську духовну семінарію, заочно.

18 січня 1975 р. рукопокладений у сан диякона, а 10 серпня того ж року — у пресвітера Російської Православної Церкви. Приходське служіння проходив у Донецькій, Луганській, Ростовській та Львівській областях. Овдовів у 1993 р.

У 1993 р. офіційно покинув РПЦ та перейшов до УАПЦ. У 1997 р. рукопокладений владиками Димитрієм (Яремою), Ігорем (Ісіченком) і Мефодієм (Кудряковим) у єпископа та одноголосно обраний Собором УАПЦ керуючим Львівської єпархії. Також за сумісництвом керує Рівненською, Волинською і Таврійською єпархіями, до яких входять Херсонська та Миколаївська області.

25 травня 2011 р. Архієрейським Собором УАПЦ за пропозицією Предстоятеля УАПЦ митрополита Київського і всієї України Мефодія (Кудрякова) про відзначення трудів на користь Православної церкви за багаторічну «ревну працю для добра Церкви, та утвердження духовності в українському народі» владика Макарій одноголосно возведений у сан митрополита.

Теги: