Пасха в умовах війни: церковні лідери звернулися з великодніми посланнямиПравославні, греко- і римо-католицькі, а також протестантські ієрархи звернулися з пасхальнимим посланнями до духовенства і пастви своїх Церков. Вітаючи вірян зі святом Великодня, вони не залишають осторонь обставини, в яких святкується Пасха-2015, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".


«У ці святі дні наша Церква молиться, щоб Господь послав на нашу Українську землю Свій благодатний мир, щоб ми у Христі простили один одного, як Христос простив усіх нас (Кол. 3, 13). Церква молиться, щоб ми всі об’єднались Христовою любов’ю і єдиними устами і єдиним серцем заспівали дивні переможні слова Пасхального піснеспіву: Христос воскрес із мертвих, смертію смерть поправ і сущим вогробєх життя дарував», – говориться у пасхальному посланні Предстоятеля УПЦ (Московського Патріархату) митрополита Онуфрія.

«Цього року Україна святкує Воскресіння Христове в умовах неоголошеної війни на Донбасі. Але ми твердо віримо, що незабаром Господь пошле нам перемогу над агресором, бо з нами правда; а де правда, там Бог і перемога», – зазначає, зокрема, у святковому посланні глава УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет.

Він також зауважує: «Воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом, у тому числі і з корупцією. Воно запалює нас прагнути до моральної чистоти, до святості. Воно навчає нас бачити в людях братів і сестер; надихає нас допомагати біженцям, старим людям і дітям, захисникам України; не боятися смерті. Воскресіння Христове також надихає нас на боротьбу проти неправди та кривди. Воно надихає нас на труд, на виконання своїх обов’язків і побожне життя».

Глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав у великодньому посланні пише: «Святкувати Пасху серед війни – це вміти вже сьогодні бачити у воскреслому Христові нашу перемогу. Вона повинна передусім відбутися в наших душах і наповнити собою серце кожного, хто дійсно вірить, що Христос воістину воскрес! Ця віра в перемогу Воскреслого дозволяє тим, хто на передовій, стати перед обличчям смерті і мужньо та впевнено захищати свою землю. Ця сила Воскреслого дає нам можливість протиставитися ненависті до тих, які дали себе обманути ненаситною імперською ідеологією брехні та насильства».

За словами глави УГКЦ, «Революція гідності ще далеко не довершена, поки Христовий мир не запанував у наших серцях – тільки з Христом потрібно, за словами слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, подолати егоїстичну «отаманщину», корупцію та залишки безбожної системи в стосунках між державними інституціями і суспільством».

«Хоч радість нашого святкування неодноразово затінена смутком втрати найближчих, що загинули на війні, – зазначає у пасхальному привітанні єпископ Мілан, єпарх Мукачівський Греко-Католицької Церкви, – однак всіх нас потішає і наповнює радістю надія їхнього і нашого воскресіння у Христі».

«Нехай нетлінна Божа благодать додає нам відваги та впевненості, що усі земні труднощі, тривоги та страждання, особливо ті, які пов’язані з воєнними діями на Сході України, не здолають нас, а загартують і удосконалять у любові», – пише у пасхальному привітанні голова Конференції римо-католицьких єпископів України архієпископ Мечислав Мокшицький.

Великоднє послання від митрополита Макарія, місцеблюстителя глави УАПЦ, на момент постановки новини відсутнє на офіційному сайті УАПЦ. 

«І знов великодні свята приходять до нас посеред війни. Брутальний ворог увірвався на нашу землю, вбиваючи, нищачи все довкола, грабуючи національну власність. Вже понад рік ми живемо в очікуванні нових небезпек, проводжаємо на фронт наших співвітчизників і ховаємо загиблих. Економіка ледь витримує напруження і перед українцями постає примара цілковитого зубожіння. Дається взнаки постійне психологічне напруження, що робить нас вразливими до хвороб і депресій, – йдеться у великодньому посланні архієпископа Харківсько-Полтавського Ігоря, керуючого Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, що зареєстрована як УАПЦ(оновлена). – Та саме посеред великої години випробувань, у болючому переживанні особистих лих відкривається перед нами відкупительний сенс страждань Божого Сина. Ми проходимо разом із Христом очищувальну дорогу на Голгофу, аби відкрити в Ньому власну перспективу воскресіння».

«Давайте посилимо наші молитви за мир в Україні, за прозріння обманутих і милість для всіх струджених та обтяжених», – закликає Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів у святковому вітанні, яке підписали керівники союзу.

«Для кожного українця Пасха Христова у цьому році має велике і особливе значення, бо всі ми віримо і молимось, що Воскреслий Христос допоможе нашому народу і нашій Батьківщині-Україні перемогти ворога, подолати всі труднощі і перешкоди, які випали на долю людей. Ми знаємо, що у Христа Спасителя також була Голгофа, але після неї прийшло Воскресіння. Ці слова подають надію нашому українському народу на те, що після кровоточивої війни, розбрату, і ми сподобимось надзвичайної радості, миру і єдності», – говориться у пасхальному посланні Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України (Константинопольський Патріархат).


У пасхальному посланні Константинопольського Патріарха Варфоломія також нагадується: «І в той же час, коли ми радісно святкуємо Воскресіння Господа... з оточуючого нас світу чується клич смертельних загроз; з багатьох частин світу їх метають ті, хто вважає можливим вирішити проблему різноманітності людей за допомогою вбивства опонента, що є найвірнішим доказом їх слабкості».

«Воскресіння Господнє нехай подарує світло нашій любій Україні. А особливо тим, хто постраждав від насильства протягом останніх місяців. Нехай Україна знайде мир і надію завдяки зусиллям усіх зацікавлених сторін», – сказав у традиційному великодньому посланні «Urbi et orbi» («Місту і світу») Папа Римський Франциск і закликав молитися за мир в Україні.

Патріарх Кирил, Предстоятель РПЦ, на відміну від різдвяного послання 2015 року, не згадував Україну в пасхальному посланні, яке поширюють російські ЗМІ. Натомість в ньому підкреслюється «подвиг, незмінно пов'язаний з внутрішнім зусиллям і обмеженням себе», необхідність «самовідданого служіння ближнім» і розуміння того, що «в скорботах і спокусах ми покликані зберігати спокій і безстрашність». Як приклад «величезної духовної сили, побороти яку виявляються нездатними ніякі лиха і вороги», Патріарх Кирил називає перемогу у Великій Вітчизняній війні.

Фото obucn.org.ua

Теги: