Речник Української Православної Церкви Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) заявив, що невдовзі Синод УПЦ КП прийме рішення про скликання собору щодо об'єднання церков, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.


Архієпископ Євстратій сказав це з посиланням на Патріарха Філарета. "Невдовзі Синод прийме рішення про скликання Об'єднавчого Собору", - процитував він Патріарха Філарета у Facebook.

"Ми за об'єднання. І УАПЦ заявила, що вона за об'єднання. А це означає, що треба об'єднуватися - якщо є правдиве бажання, а не лише слова. І Комісії підготували пропозиції, як це зробити. Ми ці пропозиції підтримуємо. І чекаємо, що і УАПЦ їх підтримає - до 30 червня прийме відповідне рішення. А якщо хто не хоче об'єднуватись і шукає різні причини щоб цього не робити - то ми нікого примушувати не хочемо. Нехай прямо скажуть, що зараз об'єднання не хочуть – і нехай люди знають правду, хто за об'єднання, а хто - ні", - зазначив Філарет.

За словами речника УПЦ КП, Філарет додав, що "церковне об'єднання буде".

"Хоче хтось чи ні, а Бог поставить всіх у такі умови, що іншого шляху, ніж мати єдину Помісну Церкву, не буде. Це стосується і УАПЦ, і Московського Патріархату. Ми повинні пам'ятати, що Бог керує Церквою, бо вона – Його, а всі ми, патріархи, митрополити, архієреї, священики - Його служителі, щоб виконувати Його, а не свою власну волю", - додав Патріарх Філарет.

Фото sostav.ru

Теги: