27-28 липня у місті Києві пройдуть святкові заходи до знаменної дати — 1000-річчя преставлення рівноапостольного князя Володимира. Конфесії та державні органи публікують плани святкових заходів, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

27 липня о 14:00 відбудеться молебень на Володимирській гірці. Його очолить Предстоятель УПЦ (Московський Патріархат) митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні представників Помісних Церков світу, єпископату, священства, чернецтва та вірних Української Православної Церкви. В урочистостях також візьмуть участь представники державної влади та уряду України, повідомляє сайт Київської митрополії УПЦ.

Після молебню пройде хресний хід від Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври, де о 17:00 буде звершено всенічне бдіння на площі, біля Успенського собору. 28 липня також на площі о 9:00 буде звершено літургію.

Особливістю святкувань стане присутність на богослужіннях шанованих святинь — ікон Божої Матері — «Касперівської», «Святогірської», «Охтирської», «Почаївської», «Зимненської», «Піщанської» та «Призри на смирення». Ці ікони вперше одночасно перебуватимуть у Києві. До святинь можна буде прикластися під час їх перебування у Києво-Печерській лаврі.

З нагоди свята у Володимирському патріаршому кафедральному соборі УПЦ Киїіського Патріархату (бульв. Шевченка, 20), відбудуться урочисті богослужіння:

27 липня з 17.00 – всенічне бдіння; 28 липня з 10.00 – літургія.

Богослужіння очолить Патріарх Київський і і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні єпископату і духовенства Київського Патріархату. По завершенні літургії (після 12.00) від Володимирського собору до пам'ятника святому Володимиру відбудеться хресний хід.

«Запрошуємо взяти участь у богослужінні та Хресному ході всіх, у тому числі й вірних УПЦ Московського Патріархату», - говориться на сайті УПЦ КП.

У неділю, 26 липня, у кожній парафії УГКЦ служитимуть торжественні богослужіння з відновленням хресних обітів та Чином освячення води. На літургії до сугубої єктенії буде також додане прохання: «Господи, Ти дав хрест свій святий просвітителеві нашому Володимирові як могутню зброю, якою він сподобився нас до віри у Тебе, єдиного Бога істинного, привести, і нині молитвами його і силою хреста Твого мир довгоочікуваний подай народу нашому, примири і від зовнішнього ворога захисти, молимося Тобі милостиво, вислухай і помилуй», повідомляє сайт сайт УГКЦ.

У понеділок, 27 липня, УГКЦ запрошує на екскурсію Києвом для прочанських груп - відвідини виставки про митрополита Андрея Шептицького («Музей історії Києва», Метро «Театральна», вул. Б. Хмельницького, 7). 18.00 – Всенічне богослужіння (Патріарший собор УГКЦ, метро «Лівобережна», вул. Микільсько-Слобідська, 5).

Вівторок, 28 липня, о 8.00 і 9.00 – літургії. 10.30 – урочиста процесія єпископату та духовенства УГКЦ до Патріаршого собору УГКЦ. 11.00 – літургія, відновленням хресних обітів, Чин освячення води в Дніпрі та молитва за Україну. Екскурсія Києвом для прочанських груп. Відвідини Виставки про митрополита Андрея Шептицького («Музей історії Києва», метро «Театральна», вул. Б. Хмельницького, 7).

Всеукраїнський союз об`єднань євангельських християн-баптистів, представники мусульман та іудеїв також долучаться до урочистого вшанування.


Також 28 липня у Національному академічному театрі опери та балету імені Т. Г. Шевченка буде проведено культурно-мистецький захід «Урочиста академія пам`яті Святого рівноапостольного князя Володимира», а ввечері на Володимирській гірці відбудеться засідання Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій та урочистий молебень за участю керівництва держави.

До вшанування пам`яті Володимира Великого долучаться закордонні дипломатичні установи України, Вселенський Патріархат та українські Церкви у діаспорі. Зокрема, у Лондоні відбудеться покладання квітів до пам`ятника Володимиру Великому, а у Стамбулі буде проведене богослужіння.

Крім цього, у рамках вшанування пам`яті князя Володимира Великого до кінця року планується проведення зустрічей учнів та студентів із відомими християнськими богословами, а також семінарів, наукових конференцій, просвітницьких заходів, спрямованих на висвітлення життя і державотворчої діяльності князя Володимира Великого. Буде організовано і Всеукраїнський конкурс творчих робіт, виставки церковно-богословської, історичної літератури та художніх творів, церковних реліквій, зокрема тематичну виставку «Володимир Великий – князь Київський, творець Руси-України» у Національному музеї історії України, повідомляє І-pro.kiev.ua.

Теги: