Предстоятелі УПЦ КП та УГКЦ увійшли в наглядову раду Національного форуму «Трансформація України»22 вересня в Києві відбувся Національний форум «Трансформація України». Його ініціаторами, організаторами та активними учасниками стали представники громадянського суспільства, громадських організацій, об′єднань бізнесу, освіти, культури, науки, духовенства, міжнародної спільноти, дипломатичних місій, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Naps.gov.ua.


Організація форуму обумовлена глибиною сучасних викликів, які постали перед Україною: необхідністю збереження державності, проведення результативних реформ, сучасного демократичного та конкурентоспроможного розвитку країни, успішного процесу євроінтеграції. Форум дає старт постійно діючій платформі комунікацій та плодотворного співробітництва представників українського суспільства, громадянських активістів, влади – Президента, Верховної Ради та уряду України, міжнародного співтовариства.

Форум працюватиме на постійній основі. В Наглядову раду Національного форуму увійшли глава УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет, глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав, голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, президент Фонду Європейського центру підприємництва Єжи Квєчинські та інші. Головний орган форуму відкритий для нових громадських діячів.

«Сьогодні в українському суспільстві ми маємо надзвичайно велику частину конструктивних здорових сил, які, подібно як у час Майдану, самоорганізовуються для захисту своєї Батьківщини, для допомоги потребуючим. Але всім нам надзвичайно потрібен формат, завдяки якому ми спільно могли б це робити», – цитує сайт УГКЦ виступ на форумі Верховного архієпископа Святослава.


Говорячи про важливість діалогу між владою і суспільством, він зауважив, що сьогодні в Україні повинні усвідомити, що будівництво європейської України – це спільна справа всього народу. «Це справа не тільки влади, не тільки політиків, – вважає Святослав. – Це справа всього нашого українського громадянського суспільства. За старим висловом «res publica» – це наша спільна справа. Хочу пригадати події, про які говорять Європейська площа, цей Український дім… Пам'ятаєте, як починався Майдан? Було два майдани. Один – політичний, на Європейській площі, а другий – громадянський, на Майдані. І в певний момент політичні партії згорнули свої знамена і повернулися до свого народу». На думку Святослава, настає час, аби щось подібне відбулося і сьогодні.

Предстоятелі УПЦ КП та УГКЦ увійшли в наглядову раду Національного форуму «Трансформація України»За словами глави УГКЦ, українці сьогодні відчувають великий брак суспільного діалогу на тему будівництва держави. «Бачимо, що саме в народі є таке відчуття, що і політики, і влада більше не чують громадянського суспільства. Тому суспільство починає говорити щоразу голосніше, часом навіть кричати. Форум є для того, аби ми могли, з одного боку, сконсолідувати всі здорові сили України, на які б могли опертися всі ті, які хочуть обстоювати державницькі інтереси, а з іншого боку – мати можливість такого суспільного діалогу між громадянським суспільством, між владою та між політиками. Такий форум є життєво необхідним, особливо коли відбувається вакуум цього спілкування, який може бути заповнений якимись деструктивними і дуже небезпечними моментами для будівництва європейської України», – вважає він.

Верховний архієпископ Святослав висловив побажання, щоб цей форум став загальнонаціональним, щоб до нього долучалося щораз більше здорових сил будівництва українського суспільства. «Дуже хотів би, щоб до думок громадянського суспільства прислухалася і влада, і наші політичні сили. Свято переконаний, що в нашому народі є достатньо сил і бажання, аби мандат Революції гідності про будівництво європейської України ми разом могли здійснити», – сказав на завершення Предстоятель УГКЦ.

Подальша робота відбуватиметься також на секторальних форумах, які будуть проходити на національному та регіональних рівнях. Сектори охоплюватимуть бізнес-клімат, сільське господарство, енергетику, освіту та науку, судову систему, соціальний захист, розвиток громадянського суспільства тощо.

Теги: