Українські суди повертають храми від УПЦ КП до УПЦ (МП)Львівський апеляційний адміністративний суд і Рівненський окружний суд підтвердили право вірян УПЦ (МП) на володіння сільськими церквами, на які претендували прихильники УПЦ КП, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Днями Львівський апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу представників громади УПЦ КП, які намагалися заволодіти храмом, що перебував у володінні громади УПЦ (МП) в селі Колосова Кременецького району на Тернопільщині.

Таким чином, ще в одному суді було підтверджено право віруючих УПЦ (МП) на володіння храмом на честь апостола Іоанна Богослова в с. Колосова, який 28 серпня 2015 року був перереєстрований головою Тернопільської ОДА за поданням частини парафії з громади УПЦ на УПЦ КП. Голова ОДА Степан Барна проігнорував рішення Кременецького суду від 26 серпня, який заборонив ОДА приймати рішення про реєстрацію нової редакції статуту.

Крім того, 24 листопада Тернопільський апеляційний суд зобов’язав Кременецький районний суд відновити провадження у справі про визнання недійсним рішення зборів сільської громади села Башуки про преведення релігійної громади УПЦ (МП) храму на честь Святого Архістратига Михаїла в УПЦ КП та перереєстрацію статуту громади.

Церквою в селі Башуки заволоділи 14 червня віряни УПЦ КП за підтримки сільської громади. Кременецький районний суд свого часу відмовив вірянам УПЦ у розгляді справи про "захоплення" їхнього храму, мотивуючи це тим, що громади УПЦ (МП) вже не існує, а отже позов вони подавати не можуть.

Також 24 листопада Рівненський окружний суд своїм рішенням відхилив позов громади Київського Патріархату про передачу Свято-Покровського храму в селі Рясники Гощанського району на Рівненщині у почергове користування.

Конфлікт у селі Рясники почався ще навесні за участю глови місцевої сільради, який став на бік УПЦ КП. 20 жовтня парафіяни УПЦ (МП) Свято-Покровського храму виграли суд у справі неправомірних дій місцевої сільської ради.

Суд взяв до уваги пояснення голови Рівненської обладміністрації Віталія Чугуннікова, який підтвердив право власності громади УПЦ (МП) на храм. ОДА надала суду документи, з яких видно, що Свято-Покровський храм села Рясники був переданий в користування Української Православної Церкви 3 грудня 1991 року і має охоронний договір від 3 жовтня 1988 року.

«Якщо церква знаходиться у правомірному користуванні однієї громади, то вона не може бути передана іншій релігійній громаді у почергове користування. Даний факт регламентує чинне законодавство України, Верховний суд і Вищий адміністративний суд України. Що стосується громади «УПЦ КП», то вона зареєстрована тільки 30 липня 2015, і відповідно тільки з цього моменту вона має права та обов’язки», – прокоментувала Катерина Іванюк, юрист Рівненської єпархії УПЦ (МП).

Теги: