Глава УПЦ КП: «Якби у нас була одна Церква — не було б війни»У розмові з кореспондентом газети "День" Патріарх Філарет розповів про підсумки подій року, що минає, повідомляє "Релігія в Україні".

"Держава не може існувати без Церкви. Особливо це стосується православних країн. Виникнення держави обов’язково пов’язують з утворенням незалежної Церкви, яка була б духовною основою для її існування. Прикладів багато: Греція, Болгарія, Румунія, Сербія, Грузія, Росія... Без єдиної Церкви немає єдиної держави! — наголосив глава УПЦ Київського Патріархату. — 1991 року, коли українці обрали незалежність, ми проголосили, що нам потрібна Автокефальна Церква. Якби не відбувся так званий Харківський собор, в Україні була б єдина Православна Церква. Якби у нас була одна Церква — не було б війни".

Він заявив, що зараз українців спонукають боротися за власну незалежність і територіальну цілісність представники духовенства УПЦ КП і УГКЦ та протестантські спільноти.

"40% українців підтримують нашу Церкву. Доки ми не будемо мати одну Православну Церкву, перед нашою державою завжди буде небезпека", — вважає також очільник УПЦ КП.

"Є одна і найважливіша перешкода — вплив Москви на українську Церкву, оскільки є залежність, що не дозволяє духовенству цілком підтримувати свій народ у боротьбі з агресором, — сказав Патріарх Філарет. — Війна насправді показує, хто є хто, оскільки, на жаль, є священики та єпископи УПЦ, які закликають Путіна прийти і врятувати Україну. Звичайні вірні бачать цю «п’яту колону» і не хочуть до неї належати, тому відбуваються переходи парафій від УПЦ до УПЦ КП. А це і є процес об’єднання, тільки він відбувається знизу. У великих містах ці переходи відбуваються безболісно, а от у малих селах, де є одна парафія, відбувається справжня боротьба. Звичайно, цей процес можна пришвидшити за умови, коли Київський патріархат буде визнаватися Вселенським Патріархом як Автокефальна Церква. Це у свою чергу дозволить переходити не лише вірним, а й духовенству".

Теги: