Глава УПЦ КП: «Не Київський Патріархат з Московським бореться, а самі віруючі всередині громад»Глава УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет в інтерв’ю агентству Укрінформ розповів свою думку про сучасну ситуацію, пов’язану зі зміною церковної юрисдикції православними громадами, і дав прогноз на майбутнє, повідомляє "Релігія в Україні".


"Ми виступаємо за діалог, а нинішнє керівництво Української православної церкви Московського патріархату не хоче з нами вести діалог. Мета цього діалогу - створити в Україні єдину Православну Церкву, Помісну Церкву, незалежну від Московського патріархату. Вони на це не йдуть", — сказав глава УПЦ КП.

Тому, на його думку, відбувається перехід вірян від УПЦ (МП) до УПЦ КП. "В Києві, в обласних центрах, в районних центрах, там, де є храми і Київського патріархату, і Московського патріархату, це відбувається безболісно. Там як правило ніяких конфліктів немає, але перехід відбувається - люди полишають храми Московського патріархату та йдуть до нас. Знаєте, як багато людей почали ходити до нас до Володимирського собору, підходять після служби до мене та кажуть російською: "Спаси Вас Господи, ваше Блаженство"... От навіть з цієї деталі я бачу, що вони прийшли з Московського патріархату, — сказав Патріарх Філарет. — Але повернемося до переходів парафій. У селах, де один храм, громада Московського патріархату, бачачи неправду московську, коли їхня Церква не підтримує Україну, а підтримує "руський мир", - тоді люди з цієї громади не хочуть вже належати до цієї Церкви, намагаються вийти громадою зі складу Московського патріархату і перейти в Київський патріархат. При цьому кілька людей цієї парафії залишаються вірними Московському патріархату. Ось у таких випадках починається боротьба не Київського патріархату з Московським патріархатом, а починається боротьба віруючих Московського патріархату з віруючими Московського ж патріархату, боротьба серед самої громади, серед жителів одного цього села. Не Київський патріархат з Московським бореться, а борються самі колишні вже віруючі Московського патріархату за право на відокремлення від Московського патріархату. І храм хочуть не віддати Московському патріархату, а зберегти за своєю громадою, бо вони його побудували чи реставрували, це їхній храм, громади, а не Московського патріархату".

Він згадав храм Птичі на Рівненщині — там залишилась невелика частина вірян УПЦ (МП), яка бореться за те, щоб храм належав їм, та відмовиляється служити почергово, в різні години, як ім пропонують прихильники УПЦ КП.

Глава УПЦ КП вважає, що "не може бути так, що закон передбачає право громади на перехід, і більшість громади, переважна більшість, хоче перейти, а меншість - не хоче, і ця меншість нав'язує більшості свою волю щодо храму".

Він також звернувся до духовенства УПЦ (МП) зі словами: "Київський патріархат є і буде, а Московський патріархат в Україні зараз є, але в майбутньому його тут не буде, тому що відбудеться об'єднання в єдину Церкву Українську. Це буде обов'язково! А для того, щоби це відбулося безболісно, зараз треба не ворогувати, бо вороги не об'єднуються, а об'єднуються ті, хто люблять. Тому наша позиція - треба любити і духовенство, і єпископат, і віруючих Московського патріархату. Але це не означає, що любити - це говорити тільки приємні речі. Любов повинна бути у єдності з правдою, і коли ми критикуємо, викриваємо Московський патріархат у неправді, в діях проти України та за "русский мир" - то це теж вияв любові. І нехай вони на нас за це не ображаються, а нехай виправляються...".

Патріарх Філарет додав, що коли "духовенство і єпископи Московського патріархату будуть переходити в Київський патріархат - вони нічого не втратять, тому що будуть керувати тими ж парафіями і тими ж єпархіями, з якими вони прийшли в Київський патріархат".

Також він висловив переконання, що згодом "лавра буде українською", як і об’єднана "Українська Церква світовим православ'ям буде визнана обов'язково".

Теги: