Екс-спікер УПЦ: «У 2008 році УПЦ намагалася бути суб’єктом процесів у Вселенському Православ’ї. У 2016 році її використовують як об’єкт маніпуляції»Протоієрей Георгій Коваленко, в минулому голова синодального Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП), поділився спостереженнями щодо подій навколо зустрічі ієрархів помісних Православних Церков світу в Женеві 21- 28 січня, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Фейсбук-сторінку священика.

Священик запропонував «Відмінності, які можна помітити лише озброєним оком»:

2008

«Константинопольський Патріарх Варфоломій особисто запрошує Блаженнішого Митрополита Володимира вперше взяти участь у зібранні Предстоятелів Помісних Православних Церков.
https://orthodox.org.ua/…/konstantinopol-blazhennіshii-mitro…

Блаженніший Митрополит Володимир звертається до кожного з Предстоятелів Помісних Православних Церков з листом-проханням допомогти у вирішенні питання розділення українського Православ’я, в якому зазначає, що УПЦ “готова брати участь у загальноцерковному обговоренні питання церковного розділення в Україні”.
https://orthodox.org.ua/…/zvernennya-do-predstoyatelіv-pomіs…

За спиною у Митрополита Володимира – представники делегації УПЦ (див. фото)
https://orthodox.org.ua/system/files/IMG_7773.jpg

2016

Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій у складі делегації РПЦ бере участь у зустрічі Предстоятелів Помісних Православних Церков.
https://www.patriarchia.ru/ua/db/text/4350326.html

Патріарх Московський і всієї Русі Кирил розповідає про події в Україні в стилі російської пропаганди та задає риторичне запитання щодо “канонічної легалізації бандитів”.
https://www.youtube.com/embed/LumwJEqmmkg

Разом з Митрополитом Онуфрієм на зустріч прилетів олігарх Вадим Навинський.

https://novynarnia.com/…/oligarh-novinskiy-u-zhenevi-prislu…/ »

Як висновок протоієрей Георгій Коваленко пише: «У 2008 році УПЦ намагалася бути суб’єктом процесів у Вселенському Православ’ї. У 2016 році УПЦ використовують як об’єкт маніпуляції процесами підготовки Всеправославного Собору. Але, нажаль, ані 2008, ані 2016 рік не вирішує питання подолання розділення в українському Православ’ї. До речі, це мені чимось нагадує геополітичну ситуацію довколо України. Але країна 2016-го поки більше схожа на Церкву 2008-го. Сподіваюся, що динаміка політичних процесів буде відмінною від процесів церковних».

Фото Facebook

Теги: