Суд знову повернув на дорозслідування справу про відсторонення від влади митрополита Володимира (Сабодана)14 січня Вишгородський райсуд Київської області відправив на дорозслідування в Генпрокуратуру справу про відсторонення від влади митрополита Володимира (Сабодана), колишнього Предстоятеля УПЦ (МП), в рамках якого розглядається кримінальне провадження щодо незаконного позбавлення волі митрополита Олександра (Драбинка), секретаря глави УПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Укрінформ.

Вже втретє протягом року судді Вишгородського районного суду ухвалюють аналогічне рішення щодо вказаного кримінального провадження.

У січні 2015 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України було закінчено досудове розслідування щодо перевищення службових повноважень працівниками спеціального батальйону судової міліції "Грифон" ГУ МВС України в м. Києві та незаконного позбавлення волі особистого помічника, відповідальної особи за лікування Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира — митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського, вікарія Київської митрополії Олександра (Драбинка).

Справу було передано до суду.

Проте вже більше десяти місяців не може розпочатися розгляд по суті вказаного кримінального провадження, у якому фігурують колишній глава МВС Віталій Захарченко, колишній начальник ГУ МВС України в м. Києві Валерій Коряк, а також деякі народні депутати України від Партії регіонів, наближені до колишнього Президента України Віктора Януковича. Як зазначається у матеріалах слідства, вони за вказівкою В. Януковича шляхом незаконного позбавлення волі митрополита Олександра (Драбинка) та шляхом тривалого психологічного тиску на нього намагалися змусити його переконати митрополита Володимира зректися своєї посади глави УПЦ та забезпечити призначення на цю посаду кандидата, якого Янукович бажав бачити наступним Предстоятелем УПЦ.

Драбинко був звільнений під час повалення режиму Віктора Януковича.

Фото tass.ru

Теги: