Глава УГКЦ наголошує на подвійній ідентичності греко-католиківГлава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав в інтерв’ю для католицької агенції «Acistampa» заявив, що зустріч Папи Римського та Патріарха РПЦ в Гавані - лише початок на шляху до екуменізму, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

На думку глави УГКЦ, греко-католики не повинні фіксувати своєї уваги тільки на одному пункті цієї зустрічі, на Декларації, а радше, повинні думати про те, що робити далі. Насамперед потрібно звільнити релігію від політики, бо не можна миритися з геополітикою.

Необхідно розпочати спільний шлях до єдності, який пролягає через правду і справедливість, зазначив Святослав. Для цього важливо почати реальний діалог між обома сторонами, не звинувачуючи один одного, не вважаючи іншого за супротивника: «Ми можемо віднайти заново наші спільні корені».

Святослав наголосив, що ідентичність УГКЦ має два виміри.  З одного боку,  УГКЦ розділяє з Православними Церквами, зокрема з РПЦ, літургію, богослов'я і навіть частину історії. Але є й інший бік, невід'ємна частина ідентичності УГКЦ, -  сопричастя з наступником Петра.

«Ми повинні  бути служителями християнської єдності, особливо в спілкуванні з православними братами. Це є частиною нашої нинішньої місії. Про це багато разів говорив святий Іван Павло II і навіть Папа Венедикт XVI», - додав він.

Теги: