Верховний архієпископ Святослав, глава УГКЦ, під час круглого столу «Насильницька ліквідація УГКЦ та її наслідки: уроки й завдання для сьогодення» у приміщенні Національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що зараз УГКЦ в Криму очікує рішення щодо своєї долі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Ідеться про те, до якої категорії УГКЦ намагатимуться зарахувати і яку термінологію до неї використати: регуляцію чи ліквідацію. Глава УГКЦ процитував німецького доктора історії Катріну Бек, яка стверджує, що комуністичний режим у 30-40 роках вживав термінологію щодо Церков: ліквідація або регуляція.

Святослав пригадав пропагадистський месидж, який комуністи застосовували щодо насильницької ліквідації УГКЦ: «Казали, що в такій вільній демократичній державі, як Радянський Союз, за батька Сталіна Греко-Католицька Церква стала вільна і змогла здійснити свою давню мрію: вона самоліквідувалася. Це слово було ключовим у комуністичній пропаганді, яка говорила про ці події. Згадуючи ці терміни, я б хотів навести паралель із сучасним станом, зокрема російської тактики щодо релігійних громад у Криму після його анексії. Бо ми бачимо, що нічого не змінилося. Абсолютно однакове ставлення».

Після анексії Криму всі релігійні організації тут опинилися поза законом. Це відбувалося внаслідок певного законодавчого процесу, який встановив вимогу усім без винятку релігійним організаціям пройти процес реєстрації. «Тож застосовують той самий механізм. Мабуть, служби держбезпеки Росії не мають якоїсь фантазії чи креативу. Тепер УГКЦ в Криму очікує рішення щодо своєї долі, тобто до якої категорії нас намагатимуться зарахувати і яку термінологію до нас використати: регуляцію чи ліквідацію», -- зазначив Святослав.

«Для того аби не дати пропаганді жодної нагоди говорити про самоліквідацію УГКЦ у Криму, -- наголосив глава УГКЦ, -- наші громади все-таки виявили бажання змагатися за цю реєстрацію. Але побачимо, який буде наслідок. Ми знаємо, що є величезний тиск з боку органів державної влади, які відмовляються зберігати назву «Українська Греко-Католицька Церква». Мабуть, буде великий тиск щодо зміни назви, бо вже пройшло багато засідань так званої релігієзнавчої експертизи у Москві з цього приводу».

«Зазнавши ліквідації нашої Церкви 70 років тому, маємо реальні побоювання пережити те саме. Але за всяку ціну ми намагаємося утримати свої позиції і не дати нікому нагоди сказати, що ми саморозпуститися чи самоліквідуватися», -- додав він.

Фото Facebook

Теги: