Глава УГКЦ закликає до внутрішньоукраїнського примирення і прощення зовнішнього агресораГлава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав оприлюднив послання до духовенства і вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з нагоди католицького Року Божого милосердя, повідомляє "Релігія в Україні".

"Ми ще не зцілилися від глибоких ран, що їх полишив за собою комуністичний терор, як наш національний організм був атакований новими вірусами, котрі несуть із собою нові смертельні загрози: корупцію, триваюче вбивство ненароджених, розхитування фундаментів родинного життя, наркоманію, алкоголізм та інші залежності, спричинене масовою міграцією соціальне сирітство. Окремою причиною волання до неба про милосердя є війна, яку принесла на нашу землю зовнішня агресія проти нашої держави", — наголошується у посланні.

Глава УГКЦ закликає вірян просити в Господа "зміцнення нашої національної єдності через працю над внутрішньоукраїнським примиренням і поєднанням", приступати якомога частіше до таїнства покаяння, а серед справ милосердя особливу увагу привертає до прощення і допомоги потребуючим людям — вдовам, сиротам, недужим, самотнім, вимушено переселеним, пораненим й покаліченим війною, знедоленим, відкинутим, забутим тощо.

Також він закликає до прощення, в тому числі зовнішнього агресора України. "Хтось скаже: як можна примиритися із сусідом, який не те що не вибачився досі за минулі кривди, а й знову атакує та сіє в нашому домі спустошення і смерть? Однак прощення зовсім не означає схвалення дій кривдника чи потурання його злочинам. Прощення означає перемогу над ворогом у власному серці через недопущення до власного нутра сліпої ненависті й бажання помсти", — каже він.

Теги: