Синод УПЦ перейнявся електронними кодами, а також створив делегацію для участі у Всеправославному соборі19 квітня у резиденції Предстоятеля УПЦ на території Києво-Печерської лаври відбулося чергове засідання Священного Синоду УПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на опубліковані журнали засідань.

У засіданні, яке очолив митрополит Київський і всієї України Онуфрій, взяли участь постійні члени Синоду: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, секретар Синоду УПЦ, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; а також тимчасові члени Синоду: митрополит Полтавський і Миргородський Филип, архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим.

На початку засідання глава УПЦ поінформував усіх присутніх про головні події церковного життя, що відбулися за період після поперенього засідання Синоду.

"Враховуючи чисельні звернення вірян" УПЦ, Синод звернувся до Президента України П.О. Порошенка, прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана та голови Верховної Ради України А.В. Парубія з приводу електронної ідентифікації особи. (Звернення наразі не опубліковане).

Цікаво, що декілька тижнів тому Богословсько-канонічна комісія при Синоді УПЦ розглянула численні звернення віруючих з приводу єдиного демографічного реєстру та введення в обіг так званих електронних паспортів, та зробила висновок, що тривога вірян не є безпідставною, бо "немає жодних гарантій того, що електронна система всеохоплюючого контролю не призведе до втрати свободи людської особистості", але при цьому "комісія вважає за необхідне підкреслити, що поширена серед частини віруючих думка про те, що прийняття і використання електронних документів є гріховним діянням, рівноцінним зреченню від Христа, не може бути визнаним такою, що відповідає дійсності".

Під час роботи Синоду було затверджено склад делегації УПЦ для участі у Всеправославному соборі на острові Крит, який відбудеться у червні 2016 року.

До складу делегації на чолі з Предстоятелем УПЦ увійшли митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Луганський і Алчевський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків, Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами, Тернопільський і Кременецький Сергій.

Також Синод утворив організаційний комітет на чолі з главою УПЦ для підготовки святкування 1000-ліття давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон. Оргкомітету доручено розробити план заходів з нагоди свята, а Видавничому відділу УПЦ — здійснити переклад українською мовою трудів преподобного Паїсія Величковського, афонського святого, який є вихідцем з Полтавщини.

Члени Синоду заслухали рапорт митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея про утворення Дніпропетровської духовної семінарії у м. Дніпропетровськ і доручили Учбовому комітету при Синоді вивчити дане питання.

За ініціативи архієреїв єпархій Дніпропетровської області синодали благословили встановлення дня святкування Собору новомучеників та сповідників Єкатеринославських 31 серпня / 13 вересня (старий / новий стиль). А також внесли до Собору Херсонських святих новомучеників та сповідників, життя та церковне служіння яких проходили на Херсонщині. Крім того, вони благословили місцеве прославлення та шанування в межах Київської єпархії ієросхимонаха Вассіана Сліпого (Балашевича) (+1827).

Теги: