Найвищий рівень довіри – у церкви, армії, поліціїОпитування населення України, яке було проведене Центром соціальних досліджень "Социс" на замовлення телеканалу "1+1", виявило, що найвищий рівень довіри має церква – 68,4%. На другому місці за рівнем довіри армія: воякам довіряють 63 % опитаних. Половина українців схильні довіряти повністю або частково поліції. Рівень довіри до ЗМІ становить майже 35%, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Тsn.ua.

Церква — у беззаперечних лідерах з підтримки серед населення — 68,4%. При цьому 14,1% не довіряють взагалі. Найвищий рівень довіри спостерігається традиційно на заході України (76%), найменший – у південних регіонах. Більшість тих, хто схвалює діяльність церковних структур, мешкає у селах. У містах з населенням понад півмільйона осіб зафіксовано лише 26,9%.

Українська армія також у лідерах з довіри українців – 63,1%, а 15% повністю не схвалюють армію. Тих, хто швидше не підтримує ЗСУ, - 19,2%. Зокрема, на півдні України повністю ЗСУ довіряє лише 4,6%, а скоріше довіряють 43%. У західних областях рівень беззаперечної підтримки найбільший – 27,4%, скоріше довіряють 40,6%.

Більшість українців - 50,3% - схвалюють роботу поліції21,2% взагалі не підтримують поліцейських. Скоріше не підтримують дії поліції 24,9%. Найвищий рівень схвалення зафіксовано серед мешканців Києва, а найнижчий – на півдні.

Українські засоби масової інформації не можуть похвалитися великим рівнем довіри громадян. Повністю схвалюють діяльність – 5,9%, скоріше схвалюють 28,8%. Скоріше не підтримують одразу 37%, а повністю не підтримують – 27,2%. Південь держави найбільше не схвалює роботу ЗМІ – 22,2%. 42,1% опитаних мешканців центральних областей підтримали ЗМІ, що є найвищим показником по країні.

Українці дуже критично ставляться до роботи гілок влади.


Місцевій владі скоріше довіряють 34,6%, а не довіряють 59,2%. Усі інші не змогли відповісти на запитання соціологів. Найбільший рівень підтримки у східних областях – 8,9%, а найвищий рейтинг недовіри у Києві (39,5%).

Найменше опитані українці довіряють Верховній Раді – лише 0,7%. Скоріше довіряють 8,4%. Не довіряють парламенту – 90%. Найнижчий рівень підтримки ВРУ у Києві та на Півдні, де цей показник дорівнює нулю. У центрі беззаперечно парламенту довіряють 2,3%, що є найбільшим показником у всій країні. Зовсім ВРУ не довіряють у західних регіонах (65,7%) і південних (62,4%).


Президенту України повністю довіряють 3,6% українців. Скоріше довіряють 18,1%, а цілком не довіряють главі держави 77,1%. Підтримувати президента більше схильні чоловіки, ніж жінки. Найбільший відсоток недовіри зафіксовано серед мешканців південних регіонів України. Найбільша довіра зафіксована на Заході. Тих, хто беззаперечно довіряє президенту, більше живе у центрі держави (6,2%).

Опитування було проведене 8-12 квітня 2016 року, було опитано 1488 респондентів у віці 18 років і старше. Вибірка репрезентативна населенню України за віком, статтю, розміром населеного пункту та регіоном проживання (за даними Державної служби статистки України станом на 1 січня 2015 року). Метод опитування – особисте інтерв'ю на дому у респондента за допомогою планшетів (Computer Assisted Personal Interview, CAPI). Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,6% при 95% довірчому інтервалі.

Фото Facebook

Теги: