Глава УПЦ: «Всеправославний Собор має створити орган управління для Православної Церкви, але перша спроба невдала»У зв’язку з конфліктною ситуацією, яка виникла між Церквами напередодні Всеправославного Собору, митрополит Онуфрій, глава УПЦ, дав інтерв’ю сайту Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, повідомляє "Релігія в Україні".

Нагадуючи мету Собору, митрополит Онуфрій сказав: "Перше, що необхідно зробити, це створити орган управління для Православної Церкви, представленої по всьому світу. Оскільки Православна Церква – це Соборна Церква, то зрозуміло, що таким керівним органом має бути Собор, в який би входили представники Церков із різних куточків світу. Зараз якраз відбувається перша спроба створити такий Собор. На жаль, перша спроба стала невдалою. Документи, які мають бути винесеними на розгляд Собору, після вивчення їх нашими вірними, не витримали критики".

За словами глави УПЦ, "наша Церква намагалася зробити все, щоб відкоригувати Соборні документи, але, на жаль, цього так і не сталося. Тому ми приєдналися до пропозицій тих Церков, які вважають, що Собор треба перенести на пізніший термін і провести його тоді, коли будуть доопрацьовані документи, що мають на ньому розглядатися і прийматися".

Архієрей переконаний, що "процеси по збереженню Божої Істини та об’єднання всіх навколо цієї Святої Істини є довгими і кропіткими, але з Божою допомогою все можна зробити".

Щодо зібрання частини Церков, то такий формат зустрічі зменшить її вагу. "Можливо буде саме так, що зберуться представники тільки окремих Православних Церков, але це зібрання буде вже не Великим і Святим Всеправославним Собором, а просто конференцією окремих Православних Церков і, відповідно, їх рішення не будуть мати всеправославного значення", – вважає владика Онуфрій.

Також він нагадав, що в регламенті Собору не було мови про релігійну ситуацію в Україні, хоча розмови про можливість впливу на неї з боку Константинополя ведуться. "Не думаю, що труднощі по підготовці Собору повинні викликати у Помісних Церков бажання помсти, – сказав глава УПЦ. – Якщо ми підемо таким шляхом, то вже сьогодні можна ставити хрест на майбутньому Всеправославному Соборі. Думаю, що це розуміють усі, тому вторгнення однієї Церкви на канонічну територію іншої не повинно бути".

Митрополит Онуфрій піддав критиці проект звернення до Константинопольського Патріарха від народних депутатів України, назвав це "прямим порушенням статусу відносин Держави і Церкви". На думку архієрея, "Церковні питання Христос, Який є Главою нашої Церкви, вирішить без них".

Насамкінець глава УПЦ вкотре повторив свій вислів, що церковні розділення, зокрема в Україні, "лікуються тим, чим лікується гріх – покаянням".

Теги: