УАПЦ попросилася до складу Константинопольської Церкви5 липня, під головуванням митрополита Макарія, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, в Києві відбулось чергове засідання Архієрейського Собору УАПЦ. Собор звернувся до Константинопольського Патріарха з проханням взяти УАПЦ у свою юрисдикцію, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Карпатської єпархії УАПЦ.

 
В ході роботи Собору розглядали такі питання:

   " Про рішення Святого і Великого Собору Православної Церкви, який відбувся в червні 2016 року на о. Крит та їх підтримку.

    Про підтримку звернення Верховної Ради України до Всесвятійшого Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання Православній Церкві в Україні автокефалії.

    Про звернення до Всесвятійшого Вселенського Патріарха Варфоломія І про унормування канонічного статусу Української Автокефальної Православної Церкви на міжцерковному рівні та входження УАПЦ до повноти Константинопольської Матері-Церкви на правах Української Церкви до 1686 року.

    Про повторне звернення до Президента України та Прем’єр-Міністра України з проханням про зустріч із архієреями УАПЦ.

    Про призначення виконуючого обов’язки керуючого Черкасько-Кіровоградською єпархією, яким призначено Високопреосвященнійшого Афанасія Шкурупія, архієпископа Харківського і Полтавського.

    Про звернення до українського народу з нагоди 25-річчя відновлення державної незалежності України.

    Про затвердження положень про ордени УАПЦ (благовірного Гетьмана Петра Сагайдачного та преподобного Іллі Муромця).

    Різне."

За результатами засідання Архієрейський Собор УАПЦ, зокрема, ухвалив зернутись до Вселенського Патріарха Варфоломія про прийняття Української Автокефальної Православної Церкви до складу Константинопольської матері-Церкви "на правах Української Церкви з центром Митрополії в Києві до 1686 року та у відповідності до рішень Святого і Великого Православного Собору на о. Кіпр 2016 року  про надання автономного статусу Церквам", пише сайт Карпатської єпархії. На переконання учасників Собору, це сприятиме консолідації всього православ’я на теренах України, подоланню розділення та утвердженню єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви.

У своєму зверненні Архієрейський Собор наголосив на тому, що УАПЦ бере початок церковного будівництва від благословення апостола Андрія Первозваного (33 – 70 рр. І ст.), Скіфської єпархії (ІІ – середина ІХ ст. ст.), Української (Руської) Церкви з центром митрополії в Києві (862 – 1686 рр.) та визнання в 988 році християнства державною релігією в Русі-Україні.

За новітніх часів ХХ століття повнота Української Автокефальної Православної Церкви має столітню історію від часу підтвердження проголошеного раніше (5 травня 1920 р.) свого відродження як незалежної помісної Церкви на Всеукраїнському Православному Соборі в Києві 14 – 30 жовтня 1921 року, а також благословення на відновлення ієрархії УАПЦ під час Другої світової війни (1942 – 1944 рр.) Предстоятелем Автокефальної Православної Церкви в Польщі митрополитом Діонісієм Валединським, та третього відродження УАПЦ в 1989 – 1990 рр. за предстоятельства Патріарха Мстислава Скрипника (який одночасно був і першоїєрархом УАПЦ в США та УАПЦ в діаспорі, які наразі є у складі Вселенського Патріархату).

Участь у роботі Архієрейського Собору УАПЦ взяли: митрополит Київський і всієї України Макарій Малетич, Предстоятель УАПЦ; Андрій Абрамчук, митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією; Роман Балащук, митрополит Вінницький і Брацлавський, керуючий Вінницько-Брацлавською єпархією; Володимир Шлапак, архієпископ Житомирський і Поліський, керуючий Житомирською єпархією; Афанасій Шкурупій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією; Герман Семанчук, архієпископ Чернівецький і Хотинський, керуючий Чернівецько-Хотинською єпархією; Мстислав Гук, архієпископ Тернопільський і Подільський, керуючий Тернопільською єпархією; Кирило Михайлюк, єпископ Ужгородський і Закарпатський, керуючий Закарпатською єпархією; Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією; Борис Харко, єпископ Херсонський і Миколаївський, керуючий Таврійською єпархією; Геронтій Олянський, єпископ, настоятель Свято-Пантелеймонівського монастиря, та члени Патріаршої ради: протоієрей Дмитро Присяжний, протоієрей Ігор Прийдун, Роман Максимович, Петро Бекерук.

Теги: