Глава УГКЦ: «Україна зробила вибір на користь європейської сім'ї народів ще в часи князя Володимира»Глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав в інтерв’ю для американського видання «Ukrainian People» заявив, що Україна буде цікавою для європейської цивілізації, коли збереже свою самобутність, коли прийде туди не як бідний прохач, але як народ із багатою культурою, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що де-факто події на Майдані, Революція гідності стали виразним свідченням європейських вартостей. «Сьогодні дуже часто виявляється, що Європа забула про своє коріння. Важко повірити, щоб якийсь європеєць був здатний віддати своє життя за «європейські цінності», а Україна щодня жертвує своїми найкращими синами і дочками», – сказав Блаженніший Святослав.

Він пригадав, що Україна зробила свій вибір на користь європейської сім'ї народів ще в часи святого князя Володимира, коли прийняла християнство. «Я б не протиставляв ті дві дійсності: утвердження своєї незалежності, а відтак, скажімо, нашого цивілізаційного руху в європейську сім'ю народів. Бо це два етапи того самого процесу. Ми можемо залишитися вільною незалежною країною і протистояти загрозі асиміляції зі Сходу лише тоді, коли ми будемо справді повноцінним членом сім'ї європейських народів», – наголосив Блаженніший Святослав.

Він навів такий приклад: «Очільники Російської держави заперечують існування українського народу як такого, його культури, самобутності, а відтак заперечують його право на існування в окремій державі. Якщо Україна і ми, як народ, будемо поглинуті цією спільнотою, цим євроазійським простором, то ризикуємо зникнути як народ, як нація, як культура».

В інтерв’ю Святослав також розповів, що ще перед Революцією гідності представники всіх Церков і релігійних організацій України, включно з УПЦ Московського Патріархату підписали листа-звернення про євроінтеграційні прагнення українського народу.

Теги: