Глава УПЦ Канади у складі делегації капеланів відвідує УкраїнуЗ 13 по 15 липня відбувається зустріч делегації капеланської служби Збройних сил Канади, в яку входить митрополит Юрій (Каліщук), першоієрарх Української Православної Церкви в Канаді (Константинопольський Патріархат), з духовенством УГКЦ, УПЦ КП та інших конфесій України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ і сайт УПЦ КП.


Делегацію з Канади очолив головний військовий капелан Канади Ґай Чепделейн. Разом із ним до України прибув митрополит Юрій (Каліщук), першоієрарх Української Православної Церкви в Канаді (Константинопольський Патріархат) і член Міжконфесійної ради військового капеланства, та офіцери капеланської служби Збройних сил Канади.

Українську сторону представили військовий капелан УГКЦ отець Андрій Зелінський, референт Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України Олександр Мельник, полковники Григорій Філь та Олександр Герус.

Під час цієї зустрічі офіцери капеланської служби Канади поділилися досвідом функціонування військового капеланства у Збройних силах Канади. Також присутні розмовляли про реалії капеланського служіння в Україні. Зокрема, отець Андрій Зелінський поділився власним досвідом служіння на території бойових дій на сході України й розповів про сучасний стан і організацію капеланського служіння в УГКЦ та виклики, з якими зіштовхуються військові капелани УГКЦ на фронті.

Далі обговорили проблеми, пов’язані зі створенням інституту капеланства в Україні, випрацюванням його структури і основних завдань, про взаємодію держави й Церкви в цьому питанні. Було зазначено, що на особливу увагу заслуговує розроблення системи навчання і практичної підготовки капелана до душпастирського служіння військовослужбовцям і їхнім родинам.

На завершення зустрічі представники Департаменту військового капеланства УГКЦ подякували членам канадської делегації за допомогу українським військовим під час війни, готовність до підтримки і майбутньої співпраці в справах капеланства.

Глава УПЦ Канади у складі делегації капеланів відвідує Україну14 липня відбулася зустріч Патріарха УПЦ КП Філарета з митрополитом Юрієм (Каліщуком), першоієрархом УПЦ в Канаді, та делегацією капеланської служби Збройних сил Канади, яку очолив головний військовий капелан Канади Ґай Чепделейн. На зустрічі також був присутній Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

На початку зустрічі глава УПЦ КП подякував канадським капеланам за допомогу українським військовим священикам. Патріарх зазначив, що в Україні служіння священиків у війську почалося у складний час, коли наша держава потерпає від агресії східного ворога. Тому Церква Київського Патріархату бере активну участь у вихованні військових священиків.

Офіцери капеланської служби Канади розповіли Патріарху Філарету про служіння військових священиків у Збройних силах Канади та поцікавилися реаліями проходження капеланської служби священиками різних конфесій у Збройних силах України.

Обговорюючи проблеми, пов’язані зі створенням інституту капеланства в Україні, митрополит Епіфаній розповів гостям про взаємодію Церкви і держави в цьому питанні. Патріарший намісник нагадав, що 17 вересня 2015 р. Київська православна богословська академія УПЦ КП уклала договір з Національним Університетом біоресурсів і природокористування України. Таким чином студенти КПБА мають змогу проходити військову кафедру у виші. «У час, коли Україна воює з агресором, Церква покликана виховувати капеланів, які зможуть професійно опікуватися українським військовими», - наголосив митрополит Епіфаній.

На завершення зустрічі митрополит Юрій запевнив Патріарха Філарета у своїй надії та щирій молитві, що лихоліття для України незабаром завершиться.

Того ж дня була запланована робоча зустріч делегації з Канади з представниками Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України та Генерального штабу ЗСУ України. А 15 липня у м. Львів делегація з Канади зустрінеться з військовим єпископом Михайлом (Колтуном) та військовими капеланами Львівської архієпархії УГКЦ.

Теги: