
"Константинопольська церква для нас була є і буде церквою-матір’ю, до якої ми, її чада, звертались і будемо звертатися по допомогу в тому числі і в подоланні розділення, яке сьогодні болить православним українцям", - сказав П. Порошенко.
Він зазначив, що князь Володимир, хреститель Русі-України, заклав "непохитний фундамент під українську державу своїм доленосним вибором".
"Праця Володимира була епохальною в житті українського народу, за що князя цього і названо Великим. Це справді був великий реформатор, який міцною рукою повів Україну на Захід і прищепив їй західну культуру", - сказав П. Порошенко, цитуючи митрополита Іларіона (Огієнка).
"Соціологічні опитування показують, що дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати, як це заведено в усьому православному світі і більшості православних країн, єдину помісну автокефальну церкву", - заявив П. Порошенко.Також він заявив, що Україна не буде байдуже спостерігати за втручанням "іншої держави" (Росії) в українські церковні справи.
"Ясно, що ми не будемо байдуже спостерігати за втручанням іншої держави в наші церковні справи, за її спробами використати в своїх інтересах почуття частини українських православних. І це одна з причин, чому Верховна Рада аргументовано звернулась до Архієпископа Константинополя - Нового Риму Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві України", - зазначив П. Порошенко.
З його слів, за цей рік у нього була нагода зустрітися з Вселенським Патріархом і переконатися, що "Його Всесвятість молиться за Україну і думає над тим, як допомогти нам вирішити наші проблеми".
Президент звернувся до присутнього під час урочистостей архієпископа Тельміського Іова (Константинопольський Патріархат): "Перекажіть, будь ласка, владико, Його Всесвятості, що Православна церква в Україні вкрай потребує невідкладної уваги із боку Вселенського Константинопольського Престолу. Він єдиний, хто спроможний допомогти православним України об’єднатися і врегулювати канонічний статус української церкви в структурі світового православ’я".
Те, що зараз відбувається на сході України, глава держави назвав “нашестям чужинців”.
"Два з половиною роки тому Москва розв’язала війну проти золотоверхого Києва. І речі треба називати своїми іменами... Категорично не сприймаю паліативні форми як-то абстрактний “збройний конфлікт” чи “збройне протистояння”. Це оцінки з чужого, неукраїнського голосу. Те, що відбувається на Сході, називається “нашестям чужинців”. Думаю, цьому українському словосполученню не складно знайти аналог і в церковнослов’янській мові", - сказав П. Порошенко.Президент висловив вдячність церквам і релігійним організаціям, усім громадам, які "твердо стали на захист України як до справді богоугодної справи".
"Вдячний тим з вас, хто продовжує підтримувати Божим словом, молитвою і гуманітарною допомогою наші Збройні сили, всіх захисників України. Висловлюю вдячність усім, хто допомагає полегшити страждання мирного населення, спричинені російською агресією та промосковськими бандами", - додав Порошенко.
При цьому він зауважив, що попри міжнародну підтримку боротьби України, "ми знаємо, що перемога залежить від нас", "І найголовніша духовна зброя нашої перемоги - це наша єдність".
Теги: