Мінкульт закликає світ не допустити подальшого порушення релігійних прав у КримуМіністерство культури України закликає світове співтовариство не допустити подальшого порушення прав релігійних та етнічних спільнот анексованого Росією Криму, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Радіо Свобода.


«У зв’язку з відсутністю в України реальних інструментів вплинути на дії окупаційної влади, закликаємо світове співтовариство та громадські інститути звернути увагу на цю проблему та не допустити подальшого порушення прав релігійних та етнічних спільнот окупованого Криму», – йдеться в заяві відомства.

У Мінкультури повідомляють про звернення вірян Кримської єпархії УПЦ Київського Патріархату, представників корінного населення півострова – кримських татар – із заявами щодо порушення їхніх прав окупаційною владою.

«Вони заявляють про постійний тиск з боку влади, погрози вірянам, порушення їхніх прав і свобод, рейдерські захоплення релігійних, культових, культурних споруд, несанкціоновані обшуки», – зазначається у заяві.

Переслідування проукраїнських і кримськотатарських активістів стали частим явищем у Криму після його анексії Росією у 2014 році. Про це неодноразово заявляли правозахисники. Вони закликають Кремль припинити порушення прав людини.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Фото opensochi.org

Теги: