УПЦ КП знесла дах Патріархії УАПЦОфіційний сайт УАПЦ поширив інформацію про те, що сусідня конфесія — УПЦ Київського Патріархату — "без дозволу відповідних державних органів та погодження УАПЦ знищила дах над Патріярхією УАПЦ", повідомляє "Релігія в Україні".

"Безпрециндентна подія, яка склалася із приміщенням Патріярхії УАПЦ у м. Києві по вулиці Трьохсвятительська, 8А переступає усі межі дозволеності, реальності та об'єктивності, — зазначає УАПЦ. — Без погодження відповідних державних органів та Патріярхії УАПЦ керівництвом УПЦ КП надано вказівку та знято дахове покриття із усього будинку за цією адресою (частина будинку використовується УПЦ КП)".

Будівельні роботи на горищі будівлі по вул. Трьохсвятительській,  8-А у Шевченківському районі м. Києва попри чисельні перевірки, як виконувались, так і продовжуються вже 2-й місяць. Спочатку були встановлені металеві балки довжиною більше 18 метрів, потім забетонували плиту перекриття, а "апогеєм сталося знищення даху на приміщеннями будівлі, які передані у безстрокове користування Українській Автокефальній Православній Церкві".

УАПЦ інформує про бездіяльність державних органів, "які ігнорують неоднаразові звернення Патріярхії УАПЦ щодо незаконної УПЦ КП знесла дах Патріархії УАПЦдіяльності УПЦ КП по зняттю даху будинку, який є національною пам'яткою - покрівлю все-таки знято і в ніч на 18 серпня після дощу приміщення Патріярхії, у якому щойно завершився капітальний ремонт (тривав 8 місяців) повністю пошкоджене".  

УАПЦ вважає, що дії керівництва УПЦ КП цілеспрямовано виконуються для пошкодження та нищення майна Патріархії УАПЦ, починаючи із вимкнення світла 6 січня 2016 р. (нова система обігріву працює на електроенергії).

Патріархія УАПЦ двічі зверталася з цього приводу у Генеральну прокуратуру, до прем'єр-міністра, міністра культури України, проте жодної реакції від посадовців не було.

Секретар Патріархії УАПЦ протоієрей Віталій Даньчак опублікував на своїй сторінці у мережі Фейсбук відео нічного потопу на першому поверсі Патріархії.

18 серпня о 4 год. ранку у приміщення Патріархії УАПЦ прибули відповідні служби КМДА, поліції та склали відповідні акти.

УАПЦ звернулася із відкритом листом до Патріарха УПЦ КП Філарета, в якому пише, що "це поступок не є моральним, не християнським щодо братньої Церкви та суперечить усім нормам як братнього життя, так і сусідського використання одного будинку. Ми змушені звертатися до судових органів щодо вирішення даного питання".

Теги: