Спікери УПЦ КП і УПЦ (МП) дійшли згоди на міжнародній конференції «Європейська солідарність»21-22 вересня в Кракові (Польща) відбулася XVI міжнародна конференція «Європейська солідарність». Форум організували Фонд Конрада Аденауера та Папський університет Іоанна Павла ІІ у Кракові, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт ВЗЦС УПЦ і сторінку архієпископа Євстратія (Зорі) у Фейсбуці.

В роботі конференції взяли участь представники України, зокрема спікер УПЦ Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) і заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (Московського Патріархату) протоієрей Миколай Данилевич.

Українську релігійну спільноту представляли також окремі члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Представники українських конфесій в рамках конференції мали виступи на окремій сесії під назвою «Солідарність між церквами і релігійними організаціями».

В своєму виступі протоієрей Миколай Данилевич розповів про спільні зусилля УПЦ (МП), яка в той час головувала у ВРЦіРО, з іншими конфесіями під час подій на Майдані задля подолання політичної кризи в суспільстві. Зокрема, представник Церкви згадав про те, як представники різних конфесій спільно просили протестуючих на Майдані 25 січня 2014 року не вчиняти радикальних дій, і свій виступ завершили читанням молитви «Отче наш», після чого Майдан скандував священнослужителям «Дя-ку-є-мо».

Було згадано і про намагання представників УПЦ (МП), до яких долучилися й представники інших конфесій, припинити в той час протистояння на вулиці М. Грушевського. Ці події є прикладами солідарності між конфесіями. Однак, на думку учасників, солідарність між конфесіями може виникати не лише у зв’язку зі спільною небезпекою, але й задля досягнення спільних позитивних цілей.

Також під час виступів була згадана Гаванська декларація, яка пропонує шлях до більшої співпраці і солідарності між католиками і православними в тих сферах, де це є можливим. Протоієрей Миколай Данилевич висловив думку, що попри критику цього тексту, дана декларація багато в чому випереджає свій час.

Спікер УПЦ Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) з приводу конференції написав у Фейсбуці: "Дякую організаторам 16-ї щорічної конференції у Кракові про роль Церкви у інтеграції Європи (Папський університет Івана Павла ІІ у Кракові, Фонд Конрада Аденауера, Європейська народна партія та ін.) за можливість розповісти про погляд на солідарність (тема цього року) та поділитися досвідом співпраці релігійних організацій. Дякую учасникам з України за добру спільну презентацію досвіду взаємодії".

Отець Миколай Данилевич у коментарі на Фейсбуці підтвердив, що "конференція в Кракові була виключно позитивна. Тема приємна. Говорили про хороше. Було приємно брати участь, адже в нашому житті протягом останнього часу приємного не так і багато".

Теги: