Інститут релігійної свободи ініціює в ОБСЄ спеціальний звіт про ситуацію з правами людини на ДонбасіІнститут релігійної свободи (Україна) опублікував на своєму сайті заяву "Релігійні переслідування в регіоні Донбас на сході України як наслідок агресії Росії", яка була виголошена Максимом Васіним, виконавчим директором Інституту на Нараді ОБСЄ у Варшаві 27 вересня, повідомляє "Релігія в Україні".

Підкреслюючи, що підтримувані Росією сепаратисти Донбасу свідомо та систематично використовують релігійний фактор, Максим Васін нагадав про тих, хто зазнає переслідувань на території "Л/ДНР".

Наразі у полоні бойовиків вже 8 місяців утримується вчений-релігієзнавець професор Ігор Козловський, якого звинувачують у підтримці релігійних меншин. До цих пір десятки храмів і молитовних будинків залишаються захопленими підтримуваними Росією бойовиками, а інколи використовуються як військові об’єкти.

Рік тому ватажок донецьких сепаратистів О. Захарченко заявив про те, що він буде “жорстко боротися з сектантством”. Після цього нової хвилі релігійних переслідувань зазнали євангельські християни, православні віруючі Київського Патріархату, греко-католики та інші релігійні меншини.

Як наслідок, у 2015-16 роках сепаратисти організували мітинги в Шахтарську проти християн-баптистів та в Донецьку проти греко-католиків. "Навіть діти та школярі тримали транспаранти з політичними гаслами і словами ненависті проти релігійних меншин", - зазначається у заяві.

"Рекомендуємо країнам-учасникам розширити мандант Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні, доручивши перевірити викладені вище та інші численні факти релігійно вмотивованих переслідувань у Донецькій і Луганській областях на Сході України. За результатами такого моніторингу доцільно підготувати спеціальний звіт про ситуацію з правами людини на сході України. Також проблематика релігійної свободи повинна стати частиною перемовин у Мінському і Нормандському форматах", - йдеться у документі Інституту релігійної свободи.

Теги: