УПЦ провела пікетування Верховної Ради проти законопроекту №41285 жовтня духовенство та віряни УПЦ (МП) провели молитовне стояння, щоб Господь напоумив народних депутатів не ставати знаряддям антирелігійної боротьби, бо на 6 жовтня призначений розгляд законопроекту №4128, який може узаконити «церковне рейдерство», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Духовенство звершило молебень за мир в Україні. На молитву під стінами українського парламенту зібралося близько тисячі людей, пише сайт УПЦ.

Під час мирного зібрання представники депутатського корпусу від опозиції вийшли до віруючих громадян Украіни вислухати їх вимоги і донести до законодавчого органу.

Також за час проведення мітингу проти законопроекту було зібрано більше 800 підписів людей, які висловлюються проти внесення змін до законодавства.

"Сьогоднішнє засідання Верховної Ради розпочалося з виступу депутата В. Єленського, наповненого відкритими закликами до дискримінації та агресії проти громадян Украіни залежно від їх релігійних переконань", — пише 5 жовтня сайт УПЦ.

5 жовтня також відбулась прес-конференція «Небезпека для релігійної спільноти України: чому Церкви просять депутатів не голосувати за законопроект 4128». На заході були присутні голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, а також представники ЗМІ.

Спікери відзначили, що прийняття змін, запропонованих у законопроекті, передбачає втручання держави в діяльність релігійних громад, а також може сприяти рейдерському захопленню майна релігійних громад і призвести до створення нових конфліктів та розпалювання релігійної ворожнечі.

Крім УПЦ (МП), негативне ставлення до цього законопроекту висловили представники Всесвітньої Ради Церков, члени Секретаріату ВРЦіРО, науково-експертне управління Верховної Ради, Інститут релігійної свободи, юристи Міжнародного інституту захисту прав людини країн Східної Європи, українські релігієзнавці, пише сайт УПЦ.

Коментуючи законопроект, один із його авторів Віктор Єленський пояснює: "Згідно із законопроектом №4128 правомочність загальних зборів віруючих має перевірити керівний орган релігійної громади, що, у свою чергу, виключає саму можливість рейдерства чи захоплення релігійних установ".

Як зазначає Радіо Свобода, законопроектом № 4128 пропонується доповнити українське законодавство нормою про те, що належність особи до релігійної громади визначає її самоідентифікація із цією релігійною громадою, підтвердженням чого є участь у релігійному житті конкретної громади. Ще одне доповнення – релігійна громада зможе змінювати належність до того чи іншого Патріархату за рішенням простої більшості осіб, присутніх на зборах громадян, які належать до цієї релігійної громади.

Теги: