Митрополит УПЦ заявив, що писав покаянну записку під диктовку екс-міністра МВС Віталія ЗахарченкаЕкс-міністр МВС України Віталій Захарченко, який приховується від українського правосуддя в Росії, днями опублікував у Фейсбуці записку за червень 2013 р., в якій митрополит Олександр (Драбинко), тодішній секретар Предстоятеля УПЦ (МП), визнає свої провини і просить міністра допомогти йому в "непростій і критичній" ситуації. Вчора архієрей заявив, що писав ту записку під диктовку міністра "в умовах психологічного тиску та шантажу", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на 7dniv.info і блог архієрея.

"Вельмишановний Віталію Юрійовичу! — йдеться у записці, написаній російською мовою. — У сьогоднішній день, перебуваючи в непростій і критичній в моєму особистому та суспільно-церковному житті ситуації усвідомлюю глибину моєї провини в її повному обсязі, в тому, що сталося, каюсь перед Богом як християнин і перед державою, і суспільством як громадянин. Особисто Вам обіцяю перед хрестом і Євангелієм бути вдячним за Вашу увагу і участь в моїй долі, а також допомагати Вам за першим Вашим закликом і дорученням. З повагою, Олександр Драбинко".

За словами В. Захарченка, владика Олександр розумів свою причетність до справи з викраденням монахинь і, побоюючись, що може бути заарештований і посаджений в камеру, написав покаянну розписку. Водночас з тексту записки не зрозуміло, яку саме провину її автор усвідомлює і за яку саме подію кається. Також на зверненні відсутні ознаки офіційних установ, з чого випливає, що вона носить приватний характер.

Коментуючи появу записки в мережі інтернет, митрополит Олександр заявив, що вона написана під диктовку тодішнього міністра В. Захарченка і свідчить про методи, які використовувало оточення Віктора Януковича, аби через "умови психологічного тиску та шантажу" щодо особистого секретаря митрополита Володимира (Сабодана) домогтися відставки останнього з посади глави УПЦ.

Митрополит УПЦ заявив, що писав покаянну записку під диктовку екс-міністра МВС Віталія Захарченка"Мені було прекрасно відомо: якщо я буду відсутній біля Блаженнішого, то його недоброзичливці скористаються цим, аби пришвидшити його кончину. Саме тому, коли Захарченко запропонував написати мені згаданий текст, я мав доволі обмежену можливість обирати. З одного боку, — документ, який хотів отримати від мене Захарченко для того, щоб за необхідністю шантажувати в майбутньому. З іншого — здоров’я, а, можливо, і саме життя людини, яка без мене лишалася безпорадною та беззахисною", — пише у своєму коментарі митрополит Олександр.

"«Часи змінюються, а методи ті ж самі», — з сумом прокоментував мою оповідь про ці, написані під примусом документи, мій Авва Блаженніший Митрополит Володимир. «Нехай це лишиться на його совісті», — сказав Блаженніший іншого разу, після того, як керуючий справами УПЦ Митрополит Антоній при свідках забрав у нього, живого та чинного Предстоятеля, особисту печатку", — додає архієрей.

Також він зазначив, що йому "важко повірити, щоб похапцем збираючи свої речі перед втечею, пан Захарченко вклав у валізку «компромат на Драбинка»". Митрополит Олександр припускає, що цей аркуш та інші матеріали "перебували у одного олігарха або у одного єпископа, які лишилися в Україні" і зараз проходять у справі про усунення митрополита Володимира зі своєї посади.

Фото Facebook, Lb.ua

Теги: