Глава УГКЦ: через брак діалогу багато українських мігрантів у Канаді перейшли з унії у православ'яВерховний архієпископ Святослав, глава УГКЦ, 22 жовтня під час виступу на зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи у Фатімі (Португалія) відзначив велику роль діалогу в пастирському служінні українським мігрантам, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

"Наша тема - діалог між Церквою, яка приймає, і Церквою походження мирян. Цей діалог повинен існувати. Багато проблем виникає через те, що діалог відсутній між латинським пастирем, якому доручається наш вірний, та його матірньою Церквою", - зазначив Святослав.

Глава УГКЦ підкреслив: якщо вірному не допомагають зберегти свій обряд - виникають ризики. І відзначив, що Українська Греко-Католицька Церква вже має такий болісний досвід, коли нерозуміння традиції Східних Церков представниками місцевої ієрархії в Канаді призвело до того, що багато українських мігрантів перейшли у православ'я. "Бо не було діалогу", - наголосив архієрей.

Він також зауважив, що не тільки вірні греко-католики потребують опіки, поваги до їх форми буття християнами, а й священики. "Навіть якщо місцевий латинський ієрарх погоджується взяти східного священика, останній потребує залишитися в живому контакті з Церквою свого походження. Латинський єпископ не може задовольнити всі потреби цього священика, особливо коли йдеться про одруженого священика", - наголосив Предстоятель УГКЦ.

Святослав додав: якщо між Церквою, яка приймає, і материнською Церквою немає механізму взаємодії, то можуть виникати проблеми і щодо можливості відкликати священика.  "Дуже легко послати священика до латинської дієцезії, але важко його відправити назад додому, якщо немає контакту і механізму взаємодії, - зазначив він. - Рідна Церква не тільки хоче підтримувати контакти з вірними і священиками поза своєю територією та з Церквою, яка приймає, а й прагне допомогти латинському єпископу, щоб можна було набагато краще здійснити душпастирську опіку для наших вірних".

Нагадаємо, що на запрошення кардинала Мануела Клементе, президента Єпископської Конференції Португалії, від 20 до 23 жовтня у португальському місті Фатімі відбувалась щорічна зустріч ієрархів Східних Католицьких Церков Європи за темою «Пастирська турбота про східних католицьких мігрантів у країнах Заходу».

Теги: