УПЦ побачила ще один законопроект проти себе і переконує, що не підпорядковується РПЦ26 жовтня до Верховної Ради України внесено законопроект №5309 «Про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ (МП).

Ініціаторами законопроекту виступили депутати Ігор Бриченко, Олександр Бригинець, Іван Крулько, Ярослав Маркевич, Сергій Висоцький та Ігор Лапін.

В законопроекті не вказано конкретно, які релігійні організації народні депутати мають на увазі, але "головна його мета – створити дискримінаційні норми для мільйонів громадян України, які належать до Української Православної Церкви", - зазначає сайт УПЦ.

Голова Синодального юридичного відділу цієї конфесії протоієрей Олександр Бахов коментує: "Це черговий абсурдний законопроект, за допомогою якого намагаються дискримінувати УПЦ і вірян нашої Церкви. Депутати постійно забувають, що всі релігійні організації рівні перед законом і такі обмеження є дискримінацією прав і свобод в першу чергу громадян України, які відносяться до релігійної організації, проти якої направлені подібні ініціативи".

У документі вказані обставини, згідно яких центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії буде визначати, які з релігійних організацій підпадатимуть під дію закону.

За словами голови юрвідділу УПЦ, наведені обставини є досить абсурдними і депутати намагаються в черговий раз просто видати бажане за дійсне.

"Так державою визнана країна-агресор, але до чого тут УПЦ? Вони рахують, що центр нашої Церкви знаходиться в Москві, але це не так. Наш центр знаходиться в Києві. Згідно Грамоти (Томосу), виданої Патріархом Алексієм у 1990 році, Православна Церква в Україні є самостійною і незалежною у своєму управлінні. Вони хочуть видати бажане за дійсне і позбавити УПЦ самостійності, підпорядкувавши її РПЦ? А що тоді робити з Томосом від 1990 року?", — зазначив протоієрей Олександр Бахов.

Проте УПЦ за статутом РПЦ і так підпорядкована останній як її автономна частина, а єпископат УПЦ з 2011 року звітує про свою діяльність перед вищими керівними органами РПЦ, так само як Архієрейський Собор РПЦ затверджує рішення Синоду УПЦ.

Теги: