Генпрокурор просить парламент дати згоду на притягнення Вадима Новинського до кримінальної відповідальності3 листопада генеральний прокурор України Юрій Луценко написав до Верховної Ради України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Вадима Новинського, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Першу сторінку подання генпрокурор опублікував у Фейсбуці. Подання здійснюється на підставі матеріалів кримінального провадження №42014000000000416 від 21 травня 2014 року Генпрокуратури України "за фактом перевищення влади та службових повноважень колишніми високопосадовцями (Януковичем В.Ф., Захарченком В.Ю., Новинським В.В. та Коряком В.В.), а також іншими працівниками правоохоронних органів міста Києва, при незаконному позбавленні волі особистого помічника, нині покійного, предстоятеля Української православної церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана В.М.), а саме, архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка О.М.)".

Досудовими органами встановлено, що "в період з вересня по грудень 2013 року Новинський Вадим Владиславович, маючи статус народного депутата України, був співучасником при вчиненні Януковичем В.Ф., Захарченком В.Ю., Коряком В.В. та іншими працівниками правоохоронних органів міста Києва, злочину проти волі, честі та гідності особи, а також у сфері службової діяльності".

Підприємець Вадим Новинський, народний депутат і провідний меценат УПЦ (МП), вже назвав справу проти нього політично мотивованою і заявив РБК, що "в даний момент" він  не збирається виїжджати з країни. Щоправда, наразі він перебуває за її межами: "Можу сказати відразу, я оголошую про це публічно, у мене була запланована завтра поїздка на Афон, там зараз знаходиться блаженнійший митрополит Онуфрій, і я приєднуюся до його паломницької групи".


Нагадаємо, що недавно владика Олександр (Драбинко) розкрив подробиці кримінальних справ щодо усунення глави УПЦ зі своєї посади. 

Теги: