Глава УПЦ КП обговорив з ієрархами Константинопольського Патріархату питання визнання української автокефалії7 листопада Патріарх Філарет у супроводі протоієрея Олександра Трофимлюка, члена Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату, прибув до Саут Бавнд Бруку, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

У духовному центрі Української Православної Церкви в США патріарша делегація зустрілася з предстоятелем УПЦ в США (Константинопольського Патріархату) митрополитом Ієрапольським Антонієм та керуючим Західною єпархією архієпископом Памфільським Даниїлом.

"Під час теплої дружної розмови першоієрархи обговорили питання визнання Вселенським Патріархатом автокефалії помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату, — зазначає сайт УПЦ. — Спілкування продовжилося за обідньою трапезою. На згадку про зустріч делегації обмінялися подарунками".

Наступного дня, 8 листопада, глава УПЦ КП зустрівся з родиною загиблого в Іловайську добровольця Маркіана Паславського (псевдо "Франко"), який, маючи українське коріння, пішов захищати Україну як рядовий добровольчого батальйону "Донбас". Загинув під Іловайськом у 2014 році.

Патріарх Філарет нагородив (посмертно) Маркіана Паславського медаллю "За жертовність і любов до України". Владика закликав родину загиблого не тужити за спочилим, а пишатися тим, що Маркіан віддав своє життя за свою рідну землю і цим самим успадкував Царство Небесне.

Теги: