Голова парламенту України обговорив з Патріархом Варфоломієм перспективи утворення автокефальної УПЦГолова Верховної Ради України Андрій Парубій під час свого візиту до Турецької Республіки (м. Стамбул) у приміщенні Патріархії Константинопольської Православної Церкви провів зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.

На початку зустрічі голова Верховної Ради від імені парламенту привітав Патріарха Варфоломія з 25-літтям патріаршого служіння та підніс йому букет квітів і символічний подарунок із зображенням собору Софії Київської.

"Софія Київська - це наша всеукраїнська святиня, яка єднає український народ та його Церкву з Вселенською Церквою-Матір'ю, від якої Русь - Україна отримала хрещення", - зазначив А.Парубій, вітаючи Патріарха Варфоломія.

Голова парламенту України обговорив з Патріархом Варфоломієм перспективи утворення автокефальної УПЦПід час понад двогодинної зустрічі голова Верховної Ради України Андрій Парубій обговорив з Вселенським Патріархом питання перспективи утворення єдиної помісної Православної Церкви в Україні та надання їй Томосу про автокефалію.

Патріарх Варфоломій подякував голові Верховної Ради та усім народним депутатам за звернення, яке ухвалив український парламент у червні 2016 року, на адресу Вселенського Патріарха з проханням створити в Україні єдину помісну Православну Церкву та надати їй автокефальний статус, тобто визнати церковну незалежність. Патріарх Варфоломій назвав це звернення Верховної Ради - "важливою історичною подією".

Голова Верховної Ради України запросив Патріарха Варфоломія відвідати з візитом Україну та виступити у стінах Верховної Ради.

Наприкінці зустрічі Ради Андрій Парубій подякував Патріарху Варфоломію за духовну опіку над українською діаспорою у США, Голова парламенту України обговорив з Патріархом Варфоломієм перспективи утворення автокефальної УПЦКанаді, Австралії та Туреччині, за молитви Вселенського Патріарха, які щоденно підносяться у стінах Георгіївського Патріаршого собору.

Під час спільного брифінгу по завершенню зустрічі із головою ВР Андрієм Парубієм Вселенський Патріарх Варфоломій сказав: “Ми захоплюємося українським народом. Ми Вас любимо і благословляємо Вас, як Церква-Мати. Я вже кілька разів був в Україні і сподіваюся, що невдовзі знову її відвідаю”.

У свою чергу А.Парубій наголосив, що мільйони українців прохають Бога та сподіваються, що в Україні постане єдина помісна Українська Православна Церква і Вселенський Патріарх надасть їй Томос про церковну незалежність — автокефалію.

“Патріарх Варфоломій дуже добре обізнаний з релігійною ситуацією в Україні, тому нам вдалося дуже детально обговорити церковні питання”, — зазначив голова українського парламенту.

Також голова Верховної Ради відвідав патріарший собор святого Георгія у резиденції Вселенського Патріарха на Фанарі і помолився біля великих святинь православного світу, які там зберігаються.

Теги: