Єпископи УПЦ КП привітали католиків і лютеран з Різдвом ХристовимІєрархи УПЦ Київського Патріархату відвідали святкові богослужіння з нагоди Різдва Христового у кафедральних соборах католиків і лютеран в Харкові та Одесі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

У ніч із 24 на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння. У цей святвечір, на запрошення єпископа-ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Станіслава Широкорадюка, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан відвідав святкове богослужіння з нагоди Різдва Христового у католицькому кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії м.Харкова.

Месу очолив єпископ Станіслав (Широкорадюк) у співслужінні духовенства собору. На завершення владика Митрофан звернувся до присутніх зі словами вітання: "Вітаю зі світлим святом Різдва Христового! Обіймаючи усіх Вас у новонародженому Ісусі Христі, бажаю, щоб вифлеємське світло здолало темряву, щоб осяяло всіх людей, створених за образом їхнього Творця. Христос рождається!"

Також на запрошення Предстоятеля Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в Україні єпископа Серге Машевські єпископ Одеський і Балтський Марк, ієрарх УПЦ КП, секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін) та представник Єпископи УПЦ КП привітали католиків і лютеран з Різдвом ХристовимОдеської єпархії з міжконфесійних відносин митрофорний протоієрей Сергій Вознесенський були присутні на урочистому богослужінні з нагоди свята Різдва Христового, яке відбулося в лютеранському кафедральному соборі святого Павла м. Одеси.

Серед почесних гостей на богослужінні також були присутні ректор Християнського гуманітарно-економічного унівеситету Валерій Якович Савельєв, архієпископ Одеський і Акерманський ІПЦ Єрмоген, генеральний консул генерального консульства Румунії в Одесі Еміл Рапча, представники інших дипломатичних місій акредитованих в Одесі.

З благословення глави УПЦ КП Патріарха Філарета, з нагоди 20-річчя заснування Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, за вагомий особистий внесок у справу зміцнення міжконфесійного та міжнаціонального миру в Одесі, велику благодійну діяльність, єпископ Марк вручив єпископу Серге Машевські орден святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

За активну громадську позицію, постійну благодійну діяльність, з благословення Патріарха Філарета єпископ Марка нагородив медалями "За жертовність і любов до України" членів німецької лютеранської громади: Гетьман Олену Віталіївну; Гнедовського Олега Борисовича; Майбороду Олену Миколаївну; Яніну Наталію Сергіївну; Гержик Олександра Миколайовича.

Після богослужіння в Німецьком культурном центрі м.Одеси відбувся урочистий прийом з нагоди свята Різдва Христового.

Теги: