Церковні ієрархи вітають українців з Різдвом7 січня основні християнські конфесії України святкують Різдво Христове. Очільники Церков виступили з посланнями на честь великого свята, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайти конфесій.

Предстоятель УПЦ (МП) митрополит Онуфрій у своєму привітанні з нагоди свята зазначає: "Сьогодні багато говорять про свободу людської особи. Так, людина має свободу робити все: і добре, і зле. Христос Спаситель прийшов у світ, щоб навчити нас розумно користуватися своєю свободою. Син Божий навчає нас тому, що є добро і що є зло; що ми повинні робити, а від чого ми повинні відвертатися; що веде нас до життя, а що — до смерті".

Патріарх Філарет, глава УПЦ КП, у своєму привітанні нагадує: "Україна святкує Різдво Христове у складних умовах: на Донбасі йде війна, наші найкращі сини і дочки помирають за волю України, люди страждають. Церква закликає вірних до терпіння у стражданнях. Але сенс земного життя полягає не в терпінні, а у праведності і благочесті, в любові один до одного і в любові до Бога... Україна – миролюбива держава. З нами правда, а там, де правда, – там Бог, а де Бог – там завжди перемога. Тому ми віримо в нашу перемогу!"

Він побажав, щоб Господь "дарував Україні перемогу над агресором; благословив Українську державу і весь український народ у 2017 році; дарував нам мир, злагоду, єдність..."

Митрополит Макарій, глава УАПЦ, у різдвяному посланні висловлює переконання: "Я певен, що кожен хоче, щоб якнайшвидше закінчилася війна на нашій рідній Батьківщині, щоб не гинули наші рідні діти, чоловіки, батьки, щоб наша Україна стала економічно розвиненою державою, державою без корупції, щоб вона стала на правдиву дорогу, щоб правда проголошувалася не тільки устами політиків, можновладців та священнослужителів різного рівня й сану відповідно, але й відображалась у вчинках нашого земного життя".

Тому він закликає до щирої молитви "за тих, хто віддав своє життя за цілісність України, а також за тих, хто сьогодні її захищає й захищатиме її в майбутньому".

Верховний архієпископ УГКЦ Святослав, глава УГКЦ, у святковому зверненні пише: "У нашому суспільному житті, особливо серед нинішніх економічних, політичних та воєнних викликів, пам’ятаймо, що з нами – Бог! Ми не самотні серед болю, страждань і крові в цій війні. У своєму Різдві Господь воплочується і сьогодні, у той історичний момент, в якому нам доводиться жити і вмирати, будувати і відроджувати, захищати нашу Батьківщину від ворога і лікувати рани минувшини та сьогодення".

Глава греко-католиків просить згадати в молитвах "про полонених, хто зазнає знущань і волає до Бога про світло надії під обстрілами на так званій лінії розмежування, на окупованих територіях на Сході України та в Криму".

З різдвяно-новорічними святами українців привітали також лідери християн баптистів, п'ятидесятників, адвентистів та інших конфесій.

Крм того, зі святом вітали Президент і прем’єр-міністр України. Зокрема, П. Порошенко назвав Різдво глибоко родинним святом і закликав помолитись за бійців АТО, а В.Гройсман побажав українцям миру і добра у святвечір.

Патріарх Кирило, глава РПЦ, у різдвяному посланні згадує російську революцію 1917 року: "Ровно сто лет отделяет нас от событий, радикально изменивших жизнь России — великой многонациональной страны, и ввергших ее в безумство гражданской войны, когда дети восстали против родителей и брат пошел на брата. Те последующие потери и скорби, через которые прошел наш народ, были во многом предопределены разрушением тысячелетней государственности и борьбой с религиозной верой людей, породившими глубокий раскол в обществе".

Він з "трепетом и благоговением" згадує подвиг новомучеників Російської Церкви і дякує Богу за сучасне "явленное всему миру чудо — воскрешение веры и благочестия в народе нашем, за восстановление порушенных святынь, за новые храмы и монастыри".

Вселенський Патріарх Варфоломій, Папа Римський Франциск, глава Конференції католицьких єпископів України архієпископ Мечислав Мокшицький оприлюднили різдвяні послання 24-25 грудня, коли більшість Православних Церков, а також католиків і протестантів світу святкують Різдво.

Теги: