8 лютого офіційний сайт УПЦ (МП) розмістив публікацію "Національна поліція приховує справжню статистику щодо злочинів на ґрунті релігійної нетерпимості", в якій заперечує дані правоохоронців і заявляє, що "дійсна кількість правопорушень" щодо УПЦ (МП) перевищує подані дані, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

На початку лютого Головне слідче управління Нацполіції України оприлюднило підсумки діяльності правоохоронців за минулий рік. Серед іншого представники поліції відзвітували, що у 2016 році було порушено 76 кримінальних справ щодо вчинення злочинів на ґрунті нетерпимості, зокрема релігійної.

Однак в УПЦ (МП) нарахували принаймні 17 фактів (у поліції 15) осквернення храмів цієї конфесії, "які супроводжувалися їх пограбуванням". Як можна зрозуміти, УПЦ вважає кожне пограбування храму водночас і його оскверненням, причому останнє навіть висувається на перше місце у злочині, а пограбування виступає додатком.

Також акцентується увага на "проблемі навмисного підпалення храмів УПЦ", на тому, що поліція "випустила з уваги і низку актів вандалізму по відношенню до місць, духовно значимих для християн різних конфесій" (зокрема облиття фарбою пам’ятника князю Володимиру Великому у Києві, спилювання поклінних хрестів у Дніпрі, Умані та на Вінничині).

Не менше недовіри викликають в УПЦ і дані поліції про 8 фактів порушень за ст. 180 (перешкоджання здійсненню релігійного обряду), бо в УПЦ вказують на "масштабні спроби" перешкодити хресному ходу УПЦ влітку 2016 року.


З огляду на цей "далеко не повний перелік резонансних злочинів на ґрунті релігійної нетерпимості, викликає занепокоєння спроба представників Національної поліції України приховати реальний стан дотримання в нашій державі конституційного права на свободу совісті та релігійні переконання", пише сайт УПЦ.

Нагадаємо, днями священики УПЦ освятили райуправління поліції в Києві та прочитали лекцію правоохоронцям.

Фото Facebook

Теги: