Глава УГКЦ закликає світ захистити дітей — жертв війни в Україні — та “докласти всіх зусиль, щоб зупинити агресора”Перебуваючи з робочим візитом в Римі, глава УГКЦ архієпископ Святослав звернувся до міжнародної спільноти із закликом “почути голос невинно страждаючих дітей, жертв війни в Україні” та “докласти всіх зусиль, щоб зупинити агресора”, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

 Заклик глави УГКЦ є реакцією на оприлюднення статистичних даних Всесвітньої організації UNICEF, структурної одиниці ООН для захисту прав дітей та підлітків в цілому світі, а також створення умов для їх гідного життя та повноцінного розвитку. Згідно останніх даних, опублікованих 18 лютого, в Україні налічується один мільйон дітей, прямих жертв війни на Сході країни.

“Ці дані свідчать про страшну гуманітарну катастрофу в серці Європейського континенту”, - пише у своєму зверненні Святослав і наголошує, що “це не може і не повинно залишатись невидимим для міжнародної спільноти”.

“Як Церква, ми відчуваємо обов’язок стати голосом найбільш незахищених і невинних, донести їхній крик про допомогу до світу та захистити їхнє право жити у світі без несправедливості та насилля”.

Глава УГКЦ також додає, що “на превеликий жаль, не зважаючи на зусилля міжнародної спільноти, впродовж останніх трьох років так і не відбулося остаточного припинення війни”, тому “ми просимо продовжувати використовувати всі можливі засоби для зупинення агресора. Звертаюся із закликом захистити дітей, жертв цієї війни, та усвідомити, що ми переживаємо найбільшу після Другої світової війни гуманітарну катастрофу в Європі”.

Згідно даних UNICEF, кількість дітей, жертв війни в Україні, порівняно з минулим роком зросла вдвічі. З одного мільйона дітей прямих жертв, 19 тисяч дітей щоденно живуть в умовах бомбардування, а 12 тисяч відчувають цю небезпеку бодай раз на місяць.

Теги: