Глава уряду високо оцінив провідну роль Вселенського Патріархату та особисто Варфоломія щодо підтримки єдності українського православ’я, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Урядовий портал і Dt.ua. "Ми надаємо величезне значення нашій співпраці. Українці прагнуть до єдиної церкви і ваша роль є надзвичайно важливою, - підкреслив Гройсман. - Ми сповнені глибокої поваги до Вашої Всесвятості за вашу підтримку єдності українського православ'я".

Вселенський Патріарх подякував "українцям за їхню глибоку віру і вірність до церкви". "Ми молимося за те, щоб український народ об'єднався в одній церкві, - зазначив Варфоломій І. - Материнська церква Константинополя допоможе вам отримати таку об'єднану церкву".

"Ми можемо бути оптимістами щодо майбутнього", - додав він.

Глава уряду подякував Вселенському Патріарху за увагу та зусилля у врегулюванні поточної ситуації в Україні та підтримки українського народу в умовах російської агресії. "Хочу подякував за мудрість, благословення і любов до України, що дбаєте за Україну і молитвами підтримуєте нас у такий складний час. Як ви і сказали, ми бачимо оптимістичне майбутнє, яке ми вбачаємо у єдиній демократичній країні", - наголосив Володимир Гройсман.

Він зауважив значення Вселенського Патріархату у проведенні Всеправославного Собору на острові Крит в червні 2016 року, що став видатною подією для світового православ’я.

Окремо прем’єр-міністр України подякував за рішення та благословення Вселенського Патріарха щодо проведення богослужінь у церкві Святого Миколая для української православної громади Стамбула.

У свою чергу, Вселенський Патріарх зазначив: "Ми вітаємо усю улюблену українську націю зі штаб-квартири Вселенського Патріархату не як іноземців, а як улюблених духовних дітей цієї церкви-матері. Духовні відносини, які об'єднують материнську церкву з українцями, ніколи не зникали. Ми близькі до вас, особливо, коли вам важко, ми супроводжуємо вас нашими молитвами і благословенням, - наголосив Варлофомій. - Ми шлемо своє благословення, любов і заінтересованість кожному українцю без виключень".

Глава українського уряду також відвідав Церкву Святого Георгія.

Теги: