16 березня на офіційному сайті УПЦ під назвою "Мінкульт координує антицерковну діяльність телеканалу 1+1" була оприлюднена новина, в якій говориться: "Наприкінці минулого місяця в програмі «ТСН вражає» розпочався новий цикл сюжетів, направлених проти УПЦ. Цього разу ідейним натхненником творчого колективу каналу став директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш. Зі слів працівників обласної адміністрації, саме він відправив знімальну групу в м. Рівне".

Сайт УПЦ нагадує, що сюжет на каналі "1+1" за участю працівника Мінкульту вийшов в ефір після того, як чиновники не з’явилися до суду за позовом УПЦ щодо нереєстрації статутів. "Замість того, щоб відстоювати свою позицію законно, Андрій Юраш вирішив вдатися до брудних методів пропаганди, наклепів і маніпуляції свідомістю українців", — зазначає сайт УПЦ.

"Оскільки Міністерство культури не має жодного відношення до органів місцевого самоврядування, то втручання чиновника в діяльність обласних адміністрацій — це чергове грубе порушення закону директором департаменту у справах релігій і національностей. Очевидно, що таким чином, використовуючи пресу, чиновник намагається тиснути на суд і уникнути відповідальності за протиправну діяльність на посаді директора департаменту у справах релігій і національностей", — продовжує сайт, посилаючись на голову Юридичного відділу УПЦ протоієрея Олександра Бахова.

Сьогодні сайт УПЦ розповсюдив інформацію, в якій дається витяг з недавнього інтерв'ю Юрія Решетнікова, екс-голови Держкомнацрелігій України, який зазначає: "Розмови про те, що подана Церквою документація суперечить законодавству України, є не більш ніж «фігурами мови» і спробою Мінкультури видати бажане за дійсне".

Експерт підкреслює, що дії Мінкульту — незаконні. "На жаль, якщо держорган тримає в себе документи півтора року замість трьох місяців, ведучи якісь мляві переговори, тут вже, на мій погляд, виникають питання, що відносяться до компетенції Національного антикорупційного бюро", — сказав експерт.

Цю думку сайт УПЦ подає у заголовку, причому у наказовому способі: "Діяльність Мінкульту щодо УПЦ варто перевірити Національному антикорупційному бюро".

Фото Facebook

Теги: